alencek
21.01.11,21:29
Chcela by som poprosiť o info :
V júni 2009 som začala živnosť a dostala som príspevok od štátu. Na školeniach nám bolo povedané, že musím 2 roky platiť odvody (1.rok nepovinne do SP), aby som príspevok nemusela vrátiť. Ak by som končila po 2 rokoch, t.zn. v júni 2011 - počula som, že odvody do SP pokračujú ešte pol roka? Je to pravda?
Xanti
22.01.11,18:49
Ak by som končila po 2 rokoch, t.zn. v júni 2011 - počula som, že odvody do SP pokračujú ešte pol roka? Je to pravda?
Ak ukončíš živnosť tak nemáš na základe čoho platiť odvody do SP. Ak si povinným platcom pri zrušení živnosti sa Ti zruší aj táto povinnosť. Ak si dobrovolným , tak platíš do kedy si nepodáš sama odhlášku z takého poistenia.
jules2
23.01.11,11:39
ak si dostala príspevok z úpsvar podľa par. 49 na začatie podnikania a napísala si, že ho použiješ iba na úhradu odvodov, tak neviem, či ho celý stihneš vyčerpať iba na odvody. Ak si tam dala aj iné veci, ktoré si kúpila, asi už máš pokoj.
cayane
28.01.11,10:54
Posledné odvody zaplatíš za mesiac kedy si ukončila živnosť a už viac neplatiš! Ak skončíš 30.júna zaplatíš posledné odvody v júly za jún.