leonka5
21.01.11,23:01
Pekný večer prajem. Ja sa chcem spýtať, že konkrétne kde, v ktorom § je napísané, že podľa §7a nie ne nárok na odpočet dane???
Lebo v § 69 zákona o DPH stojí:

(3) Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku.


§7a nikde nie je spomínaný! Šéf chce konkrétne ktorý § toto pojednáva, a ja som ho nenašla.
Poraďte prosím Vás. Ďakujem pekne
IvoM
22.01.11,07:26
Pekný večer prajem. Ja sa chcem spýtať, že konkrétne kde, v ktorom § je napísané, že podľa §7a nie ne nárok na odpočet dane???
Lebo v § 69 zákona o DPH stojí:

(3) Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku.


§7a nikde nie je spomínaný! Šéf chce konkrétne ktorý § toto pojednáva, a ja som ho nenašla.
Poraďte prosím Vás. Ďakujem pekne


Leonka, §69.3 musíš čítať v súčinnosti s §7a ktorý hovorí že
" Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu, pri ktorej je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred prijatím služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.

Teda modrou si Ty, ako zdaniteľná osoba podľa §7a a červenou je myslená iná osoba a teda "modrá" a "červená" sú povinné platiť daň....

Čo sa týka toho že nikde nie je uvedené že nemáš nárok na odpočet DPH, tak v zákone je uvedné kto má nárok na odpočet, hovorí o tom §49 Odpočítanie dane platiteľom, a kto je platiteľ je v §4.5 a §4.6, Ty si len zdaniteľná osoba ale nie si platiteľ takže nemáš nárok na odpočet DPH.
KEJKA
22.01.11,12:33
pekne vysvetlené, vyfarbené.....
leonka5
22.01.11,14:32
Ďakujem pekne. Naozaj je to super vysvetlené. Dúfam, že aj môj šéf to pochopí. Z mojej strany je to OK. :-)