Pohar
22.01.11,04:43
Dobrý deň
prosím o radu
berieme Zinnat....najprv sme mali klasický kašel, spolu aj s hlienmi aj nádchou...
nos sa dal ako tak dokopy...hlieny pomaly miznú...a hrrdlo je ružovejšie, kludnejšie....
ale kašel sa zmenil na akoby dráždivejší...a známa tomu hovorí ked to má jej dcéra akoby "hrncový kašel" taký bum bum..trocha akoby z trubice....
berieme aj wobnezym...aj bromhexin...máme všelijaké kvapky na kašel..

prosím kto môže nech napíše rady....
Emwa
22.01.11,04:53
Dobre rano,
neviem, kolko rokov ma dcera, ale nasmu fesakovi v e l m i pomohla obycajna voda VINCENTKA. Jednak rano cca 0,5-1 dcl nalacno, takisto inhalacie touto vodou a zaroven do flasticky, ktora ma pumpicku/nosovy sprej/ dat cistu vincetku a tymto sprejovat nos.
Po desiatich dnoch vsetko ustalo, teraz si rano da preventivne 0,5 dcl vincentky a to je vsetko.
Bol uz zdravotne na tom tak, ze ho chceli poslat na liecenie do Tatier.
p.s. odkedy bral "vincentkovu" kuru, nebral este ziadne antibiotika, nepotreboval ich.
skuste, nie je tam co pokazit, a urcite je to lepsie ako brat 2-3 druhy ATB.
drzim vam palce
Pohar
22.01.11,04:58
Dobre rano,
neviem, kolko rokov ma dcera, ale nasmu fesakovi v e l m i pomohla obycajna voda VINCENTKA. Jednak rano cca 0,5-1 dcl nalacno, takisto inhalacie touto vodou a zaroven do flasticky, ktora ma pumpicku/nosovy sprej/ dat cistu vincetku a tymto sprejovat nos.
Po desiatich dnoch vsetko ustalo, teraz si rano da preventivne 0,5 dcl vincentky a to je vsetko.
Bol uz zdravotne na tom tak, ze ho chceli poslat na liecenie do Tatier.
p.s. odkedy bral "vincentkovu" kuru, nebral este ziadne antibiotika, nepotreboval ich.
skuste, nie je tam co pokazit, a urcite je to lepsie ako brat 2-3 druhy ATB.
drzim vam palce
dakujem
dcéra má 10,5 roka
vincentku mám dávam sprej teraz tretí deň
no len problém bude u nás to že ju asi nevypije...vie znie to čudne....
ale asi ju do nej nedostanem...skúsime to ale...
dakujem za názore
pekný deň
Zdenka175
22.01.11,06:36
Dúfam, že jej ju nechcete dať piť z toho spreja. V lekárni predávajú vincentku - vodu. A potom si len doplňame do spreju.
Pohar
22.01.11,08:22
Dúfam, že jej ju nechcete dať piť z toho spreja. V lekárni predávajú vincentku - vodu. A potom si len doplňame do spreju.
jasné že nie zo spreja - natoľko ešte rozmýšľam....
sprej dávame iba do NOSA
hubatá
22.01.11,08:45
Keď ju vyliečiš chemikáliami, tak prejdite na domácu stravu: nájdi si babku buď na Záhorí alebo od Dunajskej stredy a všetko čo má odložené v pivnici tak si pýtaj predať: mrkvu, zeler, cibuľu, cesnak, chren, č. reďkovku, červenú repu, kapustu, kel, jablká, hrušky. Možno ti babka rada predá aj z mrazáka: krvavničky, mäso z domácej zabíjačky, alebo ak chová kozu tak aj z mlieka a syra kúp decku, nešetri - potrebuje sa okamžite zdravotne naštartovať.
Ak jej behajú po dvore sliepky tak pýtaj vajíčka (zaručene nebudú s dioxínom), prípadne sa dohodni nech ti jednu podreže, rozdelí na porcie a máš domáci slepačí vývar s hŕbou domácej zeleniny, čo je pre ňu teraz v takomto zúboženom stave vynikajúci prostriedok na vyliečenie.
A na jar a v lete: ovocie a zeleninu len naše slovenské tak ako postupne dozrievajú......... pažítka, cibuľka, reďkovka, ríbezle, jahody, atď. Na jeseň si od babky kúp z toho najškaredšieho hrozna: ak to dieťa nebude chcieť jesť (čo predpokladám) tak jej ho odšťav (zbytok môžeš uložiť v UH fľaši do mrazáka).
Moja skúsenosť: babky a dedkovia majú malé dôchodky, nemajú euráče na hnojivá a preto je od nich kupované ovocie, zelenina, mlieko a mäso - najzdravšie.
Keď chceš, môžeš mi o rok napísať koľko tabletiek okrem tohto čo som ti tu menovala bude tvoje dieťa potrebovať. Keď sa naša vláda nechytá rozumu, tak sa ho chyťme my - obyčajní ľudia nenechajme si tu deti tráviť dovážanými odpadmi z celej EÚ.
zanetth
22.01.11,10:01
Vyskúšajte zázvorový alebo cibuľový čaj. Nedám na ne dopustiť. U nás vždy zaberú. Receptov je na internete dosť.
Ninna
22.01.11,18:06
Dobrý deň
prosím o radu
berieme Zinnat....najprv sme mali klasický kašel, spolu aj s hlienmi aj nádchou...
nos sa dal ako tak dokopy...hlieny pomaly miznú...a hrrdlo je ružovejšie, kludnejšie....
ale kašel sa zmenil na akoby dráždivejší...a známa tomu hovorí ked to má jej dcéra akoby "hrncový kašel" taký bum bum..trocha akoby z trubice....
berieme aj wobnezym...aj bromhexin...máme všelijaké kvapky na kašel..

prosím kto môže nech napíše rady....
..podobný problém rieśim mesiac a zdá sa že nie je nad zlatý "propolis".;)
Pohar
22.01.11,18:17
ináč nám dosť pomahaju aj Pamykon kvapky do nosa, kloktáme Jox kloktadlo - je s jodom,,,a celkom super to prečistí hrdlo, mandle....
ináč neviem čo to je...asi nejaká viróza, lebo spolužiak nám hlásil 40-tky teploty majú...a v triede je ich takto 10.
a pomaly to postupuje po triede....možno je čas chrípok tu...
doktorka nám ale zobrala aj krv na mononukleozu....pre istotu
osky
22.01.11,19:36
Dobre rano,
neviem, kolko rokov ma dcera, ale nasmu fesakovi v e l m i pomohla obycajna voda VINCENTKA. Jednak rano cca 0,5-1 dcl nalacno, takisto inhalacie touto vodou a zaroven do flasticky, ktora ma pumpicku/nosovy sprej/ dat cistu vincetku a tymto sprejovat nos.
Po desiatich dnoch vsetko ustalo, teraz si rano da preventivne 0,5 dcl vincentky a to je vsetko.
Bol uz zdravotne na tom tak, ze ho chceli poslat na liecenie do Tatier.
p.s. odkedy bral "vincentkovu" kuru, nebral este ziadne antibiotika, nepotreboval ich.
skuste, nie je tam co pokazit, a urcite je to lepsie ako brat 2-3 druhy ATB.
drzim vam palce

uznavam,pocas studii som sa liecila inak doma staci si zohnat sprejik,naptiklad z dakych nosnych kvapiek v preji a naplnit si to.

na kasel,akykolvek je velmi dobry cibulovy caj a sirup.uz som to tu pisala xxxx krat v roznych temach.;)
58vlasta
22.01.11,20:47
Na kašeľ je dobrý aj majoránkový čaj - 1 kl zaliať vriacou vodou, nechať spariť , precediť a piť teplý, možno osladiť medom , aby jej chutil a na noc dávať mastný obklad na priedušky - na mastný papier / môže byť aj mikroténové vrecko/ natrieť domácu masť alebo maslo a trošku pokvapkať alpou. Prekryť nejakým uteráčikom.