LuciinkAA
22.01.11,09:48
Ahojte,

potrebovala by som poradiť nejaké cviky na spodné brucho. Cvičievam pravidelne brušáky a iné cviky na brucho, ale rovné brucho mám len nad pupkom, pod ním mám stále ovísajúce brucho. a nie a nie s ním preč.
Ak viete o nejakých účinných cvikoch z vlastných skúseností.
Pozerala som i na googli, lenže tam je toho maličko.
vopre vďaka
Mokrulienka
25.01.11,10:46
Na spodné brucho sú dobré cviky, pri ktorých sa dvíhajú nohy ... napr. v ľahu na chrbte sú nohy asi v 45 stupňovom uhle a robíme s nimi akoby malé kroky a potom veľké kroky, alebo sa podoprieme v sede o lakte a striedavo nohy nad podložkou krčíme a vyrovnávame- podobné bicyklovaniu, ...
monnica
25.01.11,11:08
Ahoj , ja na spodné brucho cvičím a určite to zaberá - ľahnem si na zem vodorovne a dvíham nohy hore dole - spolu. Alebo zdvihni nohy hore a rozkroč a spoj. Určite to pomáha a prestaň jesť chlieb a udeje sa zázrak;)
Rozalka
28.01.11,17:26
Prípadne ruky založiť do kríža na plecia, potom s nohami zľava do prava vo vzduchu napísať svoje meno, prípadne ešte aj za slobodna. Nohy musia byť vo vzduchu čo najdlhšie, tak 15-20 cm nad podlahou.
adr
28.01.11,17:57
ja som kdesi cital, ze ak neschudneme, tak mozeme robit brusakov kolko chceme. Takze mozes robit brausaky, alebo nico ine,a le ak nezmizne tukova vrstva na bruchu, tak je Tvoja snaha marna. :-(
Moja rada - nastartuj metabolizmus a prehodnot co papas. A cvic poctivo dalej.
lujza.j
28.01.11,18:11
ale hlavne pri cvičení treba myslieť nato čo cvičíme ak sú to brušáky tak treba precítiť a myslieť na ten sval-brucho ako sa napína:) možno smiešne ale je to tak, ak sa robia brušáky mechanicky "odbúcham" si 100-200denne tak sa nič neudeje;)
ja napr. tento cvik nemôžem robiť vlastne nič kde dvíham nohy bolia ma pri tom kríže:(
lucymas
12.10.11,18:18
Dobry cvik na spodne brucho je posadit sa, nohy zdvihnut par centimetrov nad zem a nohy rozkracovat a spajat. Toto je vynikajuci cvik na brucho ale aj na stehna a na ruky.
Potom dost pomahaju aj klasicke brusaky, dolezite je vsak naucit sa cvicit ich spravne. Tu je link na video, kde je dobre vysvetlena spravna pozicia pri cviceni:

http://www.cvikynachudnutie.eu/cviky-na-brucho
lujza.j
10.11.11,21:47
lujza.j
10.11.11,22:00
ale hlavne pri cvičení treba myslieť nato čo cvičíme ak sú to brušáky tak treba precítiť a myslieť na ten sval-brucho ako sa napína:) možno smiešne ale je to tak, ak sa robia brušáky mechanicky "odbúcham" si 100-200denne tak sa nič neudeje;)
ja napr. tento cvik nemôžem robiť vlastne nič kde dvíham nohy bolia ma pri tom kríže:(

http://www.chudnutie-ako.sk/sport-chudnutie/1000-brusakov/