nika.sum
22.01.11,09:57
Ahoj, ja mam taky zvlastny problem a sama som dost z neho zmatena. Robim znamemu ucto, JU. Teraz mi priniesol doklad. Faktura za pouzity nakladny automobil, ale... Faktura je z 6.12.2010, vtedy boli aj vyplatene peniaze jednemu bazaru. Ziaden preberaci protokol, odberatel dal auto do servisu, zistil, ze mu nedodali podla objednanych parametrov to co chcel, nema auto prihlasene na na nove SPZ. Bazar mu slubil, ze auto vymenia, prisli sviatky, stale sa to natahuje (bohuzial, co ja nechapem, vsetko je na dobre slovo). Chce auto vratit? Ako to spravit. Kedze to bolo v r.2010, tak chcel, ze tento rok on vystavi presne na tu sumu fakturu na bazar...ale to je podla mna nezmysel. Ako by ste to riesili? Ak viem, ze auto nezaradim do pouzivania, fakturu nezahrniem do DPH nie? Mna hlavne zaujima ako to ja zauctujem. Zauctujem fakturu, neuplatnim DPH, uhrada - VNZD, je to tak spravne. Znamy by mal podla mna ziadat storno faktury, auto co ma vratit. Co sa tyka policie, neviem ako to tam funguje, on mi hovoril, ze len bazar to nahlasil na neho, ale on auto neprihlasil, ze teraz chce on znovu nahlasit auto na bazar (ale naozaj tomu nerozumiem)