lienka31
22.01.11,11:33
Dobry den, prosim o radu nemam v tom jasno.

Ak by som sa zamestnala na mestskom urade - Mesto XY..budem statnym zamestnencom? Verejna sprava sa deli na statnu spravu a samospravu- kam spadaju mesta a obce..teda pracovnik mesta podla mna nie je statnym zamestnancom, ale zamestnancom mesta..vedeli by ste mi to niekto upresnit? Pytam sa z dovodu podnikania, nakolko statny zamestnanec nemoze byt konatel s.r.o. Zamestnanec mesta podla mna ano, ale neviem..
Dakujem..
Tweety
22.01.11,10:45
Dobry den, prosim o radu nemam v tom jasno.

Ak by som sa zamestnala na mestskom urade - Mesto XY..budem statnym zamestnencom? Verejna sprava sa deli na statnu spravu a samospravu- kam spadaju mesta a obce..teda pracovnik mesta podla mna nie je statnym zamestnancom, ale zamestnancom mesta..vedeli by ste mi to niekto upresnit? Pytam sa z dovodu podnikania, nakolko statny zamestnanec nemoze byt konatel s.r.o. Zamestnanec mesta podla mna ano, ale neviem..
Dakujem..
Áno, je to tak, ako píšeš.
luja5
22.01.11,10:50
Dobry den, prosim o radu nemam v tom jasno.

Ak by som sa zamestnala na mestskom urade - Mesto XY..budem statnym zamestnencom? Verejna sprava sa deli na statnu spravu a samospravu- kam spadaju mesta a obce..teda pracovnik mesta podla mna nie je statnym zamestnancom, ale zamestnancom mesta..vedeli by ste mi to niekto upresnit? Pytam sa z dovodu podnikania, nakolko statny zamestnanec nemoze byt konatel s.r.o. Zamestnanec mesta podla mna ano, ale neviem..
Dakujem..
Pozri si zákon č. 552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme, kde v § 1 sa ustanovuje, že tento zákon sa vzťahuje o.i. na zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme k zamestnávateľom, ktorými sú štátne orgány, obce, vyššie územné celky a právnické osoby, ktorým zákon zveruje právomoc rozhodovať o právach a povinnostiach fyzických osôb alebo právnických osôb v oblasti verejnej správy. V tomto zákone sú tiež uvedené povinnosti a obmedzenia zamestnanca pri výkone práce vo verejnom záujme.
lienka31
22.01.11,20:10
Dakujem, mne z toho zakona vychadza, ze obmedzenie - nesmie podnikat..sa vztahuje iba na veducich zamestnancov ak su statutarnym organom a ostatny veduci zamestnanci mozu vykonavat inu zarobkovu cinnost atd len s pisomnym suhlasom zamestnavatela. O tomto obmedzeni sa nehovori vo vztahu k radovym zamestnancom, nie na veducich poziciach, cize podla mna bezny zamestnanec mesta podnikat moze aj bez pisomneho suhlasu a oznamenia o podnikani..pochopila som to spravne? dakujem..