Linda-s
22.01.11,11:08
Chcela by som sa opytat, ci niekto nema skusenosti s tym ze vysavac aj pri vycisteni slabo taha a hned je horuci, normalne vyhreje asi tak pol metra vzduchu okolo seba... . Je to Zelmer 1800w, galaxy 2, bezsackovy. co s tym robit?
Tweety
22.01.11,10:16
Chcela by som sa opytat, ci niekto nema skusenosti s tym ze vysavac aj pri vycisteni slabo taha a hned je horuci, normalne vyhreje asi tak pol metra vzduchu okolo seba... . Je to Zelmer 1800w, galaxy 2, bezsackovy. co s tym robit?
AK už niečo odslúžil, pozri sa po inom.
Linda-s
22.01.11,10:19
Dik, mam ho len 2 roky..to nie je zas tak dlho.
peterkos2
22.01.11,10:27
Je dosť možné,že je zaprášené vinutie a tým pádom sa prehrieva.Chcelo by to rozobrať a vyfúkať stlačeným vzduchom-podľa mňa
nedopo
22.01.11,11:14
Aj keď ste ho vyčistili, môže byť zanesený, najpravdepodobnejšie filter na ochranu motora. S menšou pravdepodobnosťou môže byť niečo aj v hadici. Skúste najprv odmontovať hadicu a tak zapnúť, či sa nezlepší prietok vzduchu (a tým pádom aj chladenie motora). Ak sa to nezlepší, skúste aj s odmontovaným filtrom ochrany motora. V tomto prípade sa ale postarajte, aby sa do motora nedostala nečistota (odstránte nádobu na prach z vysávača, prečistite vnútro a nemajte v okolí ľahko nasávateľné predmety). Skúšajte len krátkodobo. Ak sa výrazne zlepší prietok, máte zanesený filter ochrany motora a treba ho vymeniť. Po dvoch rokoch môže byť zanesený mikroskopickou nečistotou, ktorú už nedostanete preč.
Zanesenie motora nepredpokladám, práve preto, že je chránený filtrom. Prehrievanie môže byť spôsobené zníženým prietokom vzduchu.
58vlasta
22.01.11,11:21
Mám tiež takýto, treba vyprať filter, ktorý je na zbernej nádobe a aj ten molitan, čo je na filtri a nechať riadne uschnúť.
foryou
22.01.11,11:39
No asi Ta nepotesim. Podla popisu zavady, je vadny rotor motore. To je ta cast v motore, ktora sa otaca. Vysavac by mal mat potom iny zvuk, rotor sa toci pomalsie a ma maly saci vykon. Sprievodny jav je zvysene iskrenie uhlikov na komutatore rotora a za kratky cas velky ohrev motora. Toto v tomto pripade sposobuju velke prudy, ktore tecu vinutim, nie zanesene filtre. Takze oprava, alebo si urob radost novym vysavacom.
misoft
22.01.11,18:13
A) Skontrolovať priepustnosť hubíc;
B) Skontrolovať a vyčistiť filtre (vstupná i výstupné na motore);
C) Skontrolovať a prečistiť elektromotor (viď nedopo) - pri tejto príležitosti kontrola uhlíkov, komutátora, ložísk (možno už budú aj suché - zvýšený valivý odpor> vyššia záťaž>vyššie prúdové zaťaženie> zvýšené prehrievanie [postup reakcií]).
Ak nič z toho nepomôže > nový.
adka37
28.01.11,08:01
Ahoj, vidim, ze nie som sama, mma presne tuto istu skusenost s tym istym typom vysavaca, je to hroza, vobec nic nepovysava, len ak tak s nadstavcom na calunenia..som sklamana v plnej miere, chcela by som ho reklamovat, dokonca som posielala aj list priamo na Zelmer, ale odpoved ziadna. Zakupila som si novy profesionalny, sice podstatn edrahsi, ale nabuduce , vidim, ze nema vyznam setrit ..mam teraz Kärcher, je to spica!...tak som zvedava, ako sa vyjadria v servise a pritom Hepa filter si davam pravidelne vyfukavat v praci, trubice v pripade nutnosti cistim, mma ho pol roka.
adka37
28.01.11,08:02
Ahoj, vidim, ze nie som sama, mma presne tuto istu skusenost s tym istym typom vysavaca, je to hroza, vobec nic nepovysava, len ak tak s nadstavcom na calunenia..som sklamana v plnej miere, chcela by som ho reklamovat, dokonca som posielala aj list priamo na Zelmer, ale odpoved ziadna. Zakupila som si novy profesionalny, sice podstatn edrahsi, ale nabuduce , vidim, ze nema vyznam setrit ..mam teraz Kärcher, je to spica!...tak som zvedava, ako sa vyjadria v servise a pritom Hepa filter si davam pravidelne vyfukavat v praci.
adka37
28.01.11,08:05
"chcem vediet ci ho mozem reklamovat alebo ho len vyhodit pretoze na plavajucej podlahe tlaci spinu pred sebou mal som predttym elektrolux mondo a pri nom som hubicu ad plavajucej podlahy nevedel odtrhnut ale ten bol klasicky na sacky.Prosim o vase skusenosti"..a toto pripajam, ze je nas viac , co si zakupili Zelmer galaxy 2....
foryou
29.01.11,17:06
ak je v zaruke a neporusil si zarucne podmienky uvedene vyrobcom, tak reklamuj.
brunca1
22.02.11,11:37
Skusenost s vysavaco Zelmer Galaxy 2...
Po nakupe dobre vysaval, v pohode,az ked prestal tahat, co bolo asi po 5 pouzivaniach, som zistila, ze po kazdom vysavani hlavne prachu treba vycistit filtre /dost otravne/, co nebolo napisane nikde v navode.
Momentalne po 15 mesiacoch som ho reklamovala, lebo taha uplne slabo. Reklamacia mi nepresla, vraj si mam kupit novy HEPA filter, ten stoji okolo 16 €. Doporucena vymena po 6 mesiacoch.t.j. ak stal 58 Eur , tak ho preplatim skoro po 1 a 3/4 roka este raz.
Vysledok: uz by som si tento vysavac v zivote nekupila /mrzi ma to , ze som naletela na Vasu uzasnu reklamu vyrobkov/ a mal by na tieto veci - cistenie a vymena filtra upozornovat navod, pripadne predajca.
dana9
22.02.11,11:47
Ahojte ma presne ten isty vysavac a ten isty problem, myslim ze sa do to ho opriem a zacnem to reklamovat
len na to zbieram nervy :-)
Anna123
07.10.11,10:44
Mám vysávač PHILIPS FC 9232 bezsáčkový asi 2,5 roka, dnes vysávam izbu a zápach, tak som ho radšej vypla - zhorel motor alebo čo sa stalo, poraďte, ďakujem.
elpka
07.10.11,10:59
"chcem vediet ci ho mozem reklamovat alebo ho len vyhodit pretoze na plavajucej podlahe tlaci spinu pred sebou mal som predttym elektrolux mondo a pri nom som hubicu ad plavajucej podlahy nevedel odtrhnut ale ten bol klasicky na sacky.Prosim o vase skusenosti"..a toto pripajam, ze je nas viac , co si zakupili Zelmer galaxy 2....

ak je hepafilter v poriadku, tak je to motorom, ale momentálne Zelmer Slovakia je v likvidácii, servis sa robí cez čechov, ale zostali len nejaké tri servisy na Slovensku, takže výrobok treba zaniesť s dokladom o kúpe do predajne kde si ho kúpila a oni musia zabezpečiť záručnú opravu, treba čím skôr pokiaľ ho máš ešte v záruke.....
elpka
07.10.11,11:01
Mám vysávač PHILIPS FC 9232 bezsáčkový asi 2,5 roka, dnes vysávam izbu a zápach, tak som ho radšej vypla - zhorel motor alebo čo sa stalo, poraďte, ďakujem.

podľa tvojho opisu to vyzerá na motor..cena motorov sa pohybuje okolo 50,- eur
Anna123
07.10.11,11:07
Ďakujem, oprava bude asi drahá a bude asi lepšie kúpiť nový vysávač.