juskam
22.01.11,11:35
Prosím o radu. Štvrťročný platca DPH. Ak má faktúru vystavenú 5.10.2010 a dátum dodania je 30.09.2010. Predchádzajúci účtovník to nedal do 3.Q. Môžem odpočítať daň v 4. Q alebo treba podať dodatočné daňové priznanie.
On to robil každý štvrťrok, tak že mu prechádzali faktúry. Teda by som musela spraviť dodatočné za každý kvartal alebo to nechať tak a odpočítať DPH teraz.
Tweety
22.01.11,10:48
Prosím o radu. Štvrťročný platca DPH. Ak má faktúru vystavenú 5.10.2010 a dátum dodania je 30.09.2010. Predchádzajúci účtovník to nedal do 3.Q. Môžem odpočítať daň v 4. Q alebo treba podať dodatočné daňové priznanie.
On to robil každý štvrťrok, tak že mu prechádzali faktúry. Teda by som musela spraviť dodatočné za každý kvartal alebo to nechať tak a odpočítať DPH teraz.
Nárok na odpočet uplatníš v 4.Q.
ekopo
22.01.11,10:59
netýka sa to len tejto otázky: stačí trochu poznať príslušné zákony, resp. sa v nich trochu pohrabať.......sú to naozaj elementárne veci....

§ 51 zákona o DPH

(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.
KEJKA
22.01.11,12:23
len daj pozor na posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka - aby si niečo nepreniesla do I.Q. 2011
ekopo
22.01.11,15:20
len daj pozor na posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka - aby si niečo nepreniesla do I.Q. 2011
stať sa môže hocičo ......ak preukážem, že doklad týkajúci sa napr. obdobia roku 2010 som obdržal 26.1.2011, tak DPH si uplatńujem v r. 2011...