katelinka
22.01.11,12:53
Ahojte,

som zivnostnik od 1.9.2010, JU, platitel DPH, system Pohoda.
Mam fakturu z CR-prenajom www /na tri mesiace/ na obdobie do 9.11. vystavenu 30.7. a uhradenu 17.9. Ako by ste to nauctovali - kedze fa je vystavena pred zacatim podnikania, moze to byt aj zriad. vydavok? kde si mam uplatnit dph-aky mesiac? nauctovala by som to ako reziu, cl. dph "nadobudnutie tovaru z ineho clenskeho statu" - aj ked to nie je tovar, ale sluzba? inu moznost v Pohode nevidim. Potom urobim samozdanenie. Aky tam mam dat datum odpoctu dph?
Dufam, ze som to napisala zrozumitelne. Vopred dakujem za pomoc.
IvoM
23.01.11,16:35
Nehnevaj sa, ale na základe Tvojich otázok vidím že toho o DPH moc nevieš, ono nestačí len kúpiť program a potom sa tu pýtať na otázky ktoré sú to x-krát preberané v sekcii DPH skús pohľadať tam alebo ešte lepšie na začiatok zveriť doklady niekomu kto má v tom prax a potom neskôr snáď pokračovať sama.
katelinka
24.01.11,20:25
dakujem ti aj tak za radu, mas pravdu, som zaciatocnik a pomalinky po kuskoch si to studujem.
ak som sa spravne docitala, pri zriad. vydavkoch - sluzbach pred datumom registracie pre PDH si teda nemozem dph uplatnit. celu sumu teda mozem nauctovat do VOZD, rezia, tuzemske plnenia? samozdanenie teda nerobim. vopred dakujem za odpoved.