Kama50
22.01.11,13:24
Neviete poradiť, ako je to, že poslancov OZ treba prihlásiť do 31.1. do sociálnej poisťovne - nepravidelní. A že budeme musieť do výkazu SP rozdeľovať odmenu na mesiace, za ktoré bola vyplatená. Lenže my nemáme schválenú odmenu poslancom na mesiac, ale za zasadnutie OZ.
mifri
28.01.11,11:24
ani my neodmeňujeme za mesiac, tiež som ich prihlásila do SP s dátumom 1.1.2011, v personalistike som zvolila pracovný pomer s nepravidelným príjmom (toto sa objaví aj na RLFO), a za týchto zamestnancov sa bude spracovávať samostatný výkaz, ich odmena sa v ňom rozplaví ako VZ už od januára, napr. ak prvú odmenu vyplatím v júli za I. polrok, tak táto odmena sa rozpočíta na všetkých 6 mesiacov.
mifri
28.01.11,11:26
a ešte som zabudla, pre ZP sa stanú zamestnancom iba v tom mesiaci, za ktorý budú mať príjem a tiež sa vtedy budú musieť prihlásiť
Kama50
28.01.11,15:26
Ďakujem za odpoveď, už mi horel termín, tak som dnes narýchlo zháňala informácie, aby sme ich mohli prihlásiť ešte dnes. Tie isté informácie som dostala, ktoré uvádzaš. Len ma najviac rozčúlilo, že keď bude mimoriadne zastupiteľstvo napr. 30. v mesiaci, ako môžem vedieť dopredu aby som ho k 1. daného mesiaca prihlásila do ZP.
dani.b
29.01.11,07:51
Ďakujem za odpoveď, už mi horel termín, tak som dnes narýchlo zháňala informácie, aby sme ich mohli prihlásiť ešte dnes. Tie isté informácie som dostala, ktoré uvádzaš. Len ma najviac rozčúlilo, že keď bude mimoriadne zastupiteľstvo napr. 30. v mesiaci, ako môžem vedieť dopredu aby som ho k 1. daného mesiaca prihlásila do ZP.


No toto naši zákonodarcovia nedomysleli to je fakt, a teda podľa mňa je treba upozorniť primátora alebo starostu, že ak bude náhodou zvolávať mimoriadne zastupiteľstvo na 30. v mesiaci, nech to radšej už urobí na 1. alebo nech si je vedomý porušenia zákona v prihlasovacej povinnosti a s tým vyplývajúcej pokuty.... Uplietli na nás ekonómky pekne dlhý a nepriehľadný bič :/