filka
07.12.05,07:16
Dobré ráno.
Zamestnankyna poziadala o skoncenie pracovneho pomeru dohodou,zo zdravotnych dovodov.
Moja otazka je,ci zamestnankyna musi k dohode resp.k ziadosti dolozit aj lekarske potvrdenie.Ma to nejaky vyznam napr.z hladiska poskytovania podpory v nezamestnanosti?alebo staci uvedenie dovodu v dohode?
elenka
07.12.05,06:30
Dobré ráno.
Zamestnankyna poziadala o skoncenie pracovneho pomeru dohodou,zo zdravotnych dovodov.
Moja otazka je,ci zamestnankyna musi k dohode resp.k ziadosti dolozit aj lekarske potvrdenie.Ma to nejaky vyznam napr.z hladiska poskytovania podpory v nezamestnanosti?alebo staci uvedenie dovodu v dohode?

Dohoda o skončení pracovného pomeru znamená, že sa obidve strany dohodnú na skončení PP a to je jedno z akého dôvodu. Potvrdenie nemusí prikladať a myslím, že to nemá vplyv z hľadiska poskytovania podpory.
Pekný deň.
liba2
07.12.05,06:31
Dobré ráno.
Zamestnankyna poziadala o skoncenie pracovneho pomeru dohodou,zo zdravotnych dovodov.
Moja otazka je,ci zamestnankyna musi k dohode resp.k ziadosti dolozit aj lekarske potvrdenie.Ma to nejaky vyznam napr.z hladiska poskytovania podpory v nezamestnanosti?alebo staci uvedenie dovodu v dohode?Zamestnanec nemusí - ale môže k žiadosti pripojiť kópiu lekárskeho potvrdenia. Originál nech si starostlivo uschová.
Pokiaľ ide o podporu v nezamestnanosti, túto neposkytuje zamestnávateľ, teda ten význam - doložiť lekárske potvrdenie k žiadosti o skončenie PP - u zamestnávateľa nie je.
Chobot
07.12.05,07:08
Súhlasím s horeuvedeným, že k výpovedi podľa § 67 ani k dohode podľa § 60 (za predpokladu, že sa dohodnú) nie je potrebné nič prikladať ani zdôvodňovať.

Jedine ak by chcela ukončiť prac. pomer okamžite podľa § 69 ods. 1) bod a), vtedy by asi bolo treba predložiť k okamžitému skončeniu lekárske potvrdenie, nakoľko tu ide o jednostranný akt.