Tita
22.01.11,14:24
Sme sro, konatel prenajíma svoje auto firme... kupil puklice, ale internetová objednávka je vypísaná na jeho meno a mám len príjmový doklad od kuriéra.
Môžem to dať do nákladov sro?
m.hladka
22.01.11,13:29
Môj názor je, že skôr nie.
Stefan2005
22.01.11,13:35
Jednoznačne nie!
Auto nie je firemné, blok nie je na firmu - divím sa, ako môže niekoho napadnúť dať to do nákladov firmy :confused:.
Tita
22.01.11,13:39
Ja viem som hrozná:)
a je neskoro hnevať sa na muža, že zabúda veci riešiť cez firemné údaje a veľa vecí chce do firmy, potom čaká odo mňa zázraky:)...tak som to tu skúsila hodiť, čo ak.... :)
Dav
22.01.11,13:42
Môže zvýšiť cenu prenájmu. Ale keď má príjmy z prenájmu, alebo príjmy ostatné, tie tiež zdaňuje.
Tita
22.01.11,13:44
Na moju malú obranu.

V automobile a dane - tipy daň. odborníkov, je otázka:
Ktoré výdavky je možné pri využívaní prenajatého automobilu zahrnúť do daňových výdavkov a odpoveď:
1 zaplatené nájomné
2 výdavky na spotr. pohonné látky
3 výdavky na opravu a údržbu - ak je to v zmluve
4 technické zhodnotenie - ak je to v zmluve a
5 daň z MV

ale zák. a hav. poistenie a odpisy NIE.

....takže podľa toho som pochopila, že ak by ich objednal na firmu, dali by sa dať do nákladov..
Stefan2005
22.01.11,13:46
Ja viem som hrozná:)
a je neskoro hnevať sa na muža, že zabúda veci riešiť cez firemné údaje a veľa vecí chce do firmy, potom čaká odo mňa zázraky:)...tak som to tu skúsila hodiť, čo ak.... :)

Máte nájomnú zmluvu o prenájme auta ? Je v nej určené, že všetky bežné náklady s prevádzkou auta znáša nájomca? V takom prípade by sa ešte dalo o tom uvažovať....
Stefan2005
22.01.11,13:51
Na moju malú obranu.....takže podľa toho som pochopila, že ak by ich objednal na firmu, dali by sa dať do nákladov..

... práve táto podmienka nie je splnená, inak (ak je aj zmluva) tak nevidím tiež problém
Tita
22.01.11,13:51
Je v nej: " Všetky náklady spojené s prevádzkovaním a údržbou motorového vozidla znáša Nájomca."

Dala som aj poistenie, nevedela som vtedy o tomto článku, ale ak je to tak poistenie teda vyhodím...
Tita
22.01.11,13:53
... práve táto podmienka nie je splnená, inak (ak je aj zmluva) tak nevidím tiež problém

??
Stefan2005
22.01.11,14:03
??

????


.... ak by ich objednal na firmu, dali by sa dať do nákladov..

však si dala aj správnu odpoveď.

Aj poistenie auta je na meno manžela, takže to nie je náklad firmy...
Tita
22.01.11,14:04
Môže zvýšiť cenu prenájmu. Ale keď má príjmy z prenájmu, alebo príjmy ostatné, tie tiež zdaňuje.

Práve rozmýšľame, že sa tých príjmov z prenájmu zbavíme:D v novom roku.
pretože po novom aj zdravotky platiť aj zdaňovanie príjmov sledovať ..

ale neviem či sa dá urobiť iný typ zmluvy v našom prípade....
niečo ako sa robí so zamestnancami:

Dohoda o používaní vlastného motorového vozidla na pracovnú cestu a firemné účely
Tita
22.01.11,14:08
????



však si dala aj správnu odpoveď.

Aj poistenie auta je na meno manžela, takže to nie je náklad firmy...
Chápem :D .. takže tá malá nadej vo vašom príspevku vyššie, že "by sa o tom ešte dalo uvažovať" neplatí? :)
marjankaj
22.01.11,14:10
Chápem :D .. takže tá malá nadej vo vašom príspevku vyššie, že "by sa o tom ešte dalo uvažovať" neplatí? :)

Na základe akého dokladu účtuješ to poistné do nákladov? :eek:
Stefan2005
22.01.11,14:19
Chápem :D .. takže tá malá nadej vo vašom príspevku vyššie, že "by sa o tom ešte dalo uvažovať" neplatí? :)

... moje odpovede vychádzali zo zadanej skutočnosti, že doklad nie je na firmu. Nádej vyslovená v tom zmysle, že je to síce na meno manžela - ako konateľa, teda nie napr. na IČO SZČO.
V každom prípade k posudzovaniu výdavkov v takýchto prípadoch ako je tento (výdavky na vlastný súkromný majetok prenajatý do vlastnej firmy) sa staviam apriori prísnejšie, lebo prísnejšej kontrole sú podrobované aj zo strany daňovej kontroly. Ak niekto zakladá s.r.o., tak si musí byť vedomý vzniku iného subjektu, resp. zásadne rozlišovať konanie v prospech jedného, alebo druhého subjektu.
Tita
22.01.11,14:45
Na základe akého dokladu účtuješ to poistné do nákladov? :eek:
medzi poistovnou a sro-čkou mám list.
kde poistovatel je DAS, poistník je sro
Vec je zmena poistky - v nom vyratane ročne poistné, ktore sme platili z firemného účtu.

Bolo to adresované firme tak mi to prišlo ok, no tak či tak je to už bezpredmetné, lebo v našom prípade to nieje daň.výdavok, takže to idem vyhodiť:)