sojka5
22.01.11,14:39
mam tel. sony xperia x8 a aj internet si platim na tel. ak pripojim tel cez usb kabel k PC tak mi neda ziadnu ponuku na pripojit sa internet, ako mi to davalo na nokia expres music. Ak sa chcem napojit na net v telefone tak ide ale na PC mi to nejde :mee:
alla66
23.01.11,14:05
mam tel. sony xperia x8 a aj internet si platim na tel. ak pripojim tel cez usb kabel k PC tak mi neda ziadnu ponuku na pripojit sa internet, ako mi to davalo na nokia expres music. Ak sa chcem napojit na net v telefone tak ide ale na PC mi to nejde :mee:



Prevezmi si inštalačný balík do dočasného priečinka na PC.
Spusti prevzatý súbor a riaď sa zobrazovanými pokynmi.


http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/pccompanion/xperiax10mini?cc=sk&lc=sk

Pripojenie k PC Companion káblom USB:


Pripoj kábel USB k počítaču a potom k mobilu.
V mobile: Dotkni sa Pripojiť telefón.
Počkaj, kým sa mobil pripojí a automaticky otvorí PC Companion.

Poznámka: Ak PC Companion nenájde mobil do 30 sekúnd, skontroluj, či beží PC Companion, odpoj mobil a zopakuj kroky 1 až 3.
Pripojenie k PC Companion technológiou Bluetooth™:


Na počítači: Otvor aplikáciu PC Companion.
Klikni na Ako sa pripojiť.
Označ Bluetooth, klikni na Ďalší a ďalej sa riaď pokynmi.

;)
matkok
23.07.11,09:51
Kde môže byť chyba, keď v PC Companion dám pripojiť a vypíše hlášku, že je nedostupný signál a podobne. Nič, čo by nasvedčovalo chybe spojenia s mobilom. Čo to môže byť? Ďakujem(mám SE Vivaz)
kvetinka2
24.07.11,08:53
Kúpila som si SE xperia x8 a chcela by som tam dostať navigáciu GPS alebo mapu, nerozumiem tomu. Ako to tam dostať? Prosím postup dakujem
marko182
24.07.11,09:18
kvetinka,

instalovat nepotrebujes nic, vsetko uz mas nainstalovane v telefone.

1. Chod do Settings -> Location & Security a tam zaskrtni moznost vyuzivat GPS

2. Medzi aplikaciami najdes aplikaciu Google Maps, ktoru ked spustis, tak budes mat pristup k mapam a takisto GPS najde tvoju aktualnu polohu. Mala by si mat viditelnost na oblohu, aby sa GPS dokazalo pripojit na satelit.

V googlemaps si mozes potom nastavit trasu, odkial kam chces ist a podobne.

Jedno upozornenie, nezabudni na to, ze na vyuzivanie oboch potrebujes mat pristup na internet a predplatene data. Ale kedze si si kupila smartphone, tak predpokladam, ze o tom vies.

Snad som pomohol.
kvetinka2
24.07.11,09:25
dakujem, nemáme predplatené dáta ale vyskúšame to poobede niekde kde bude wifi a uvidíme.