Daniela12345
22.01.11,16:55
Ja sa chcem opýtať, ak zamestnanec nastúpi do firmy a uplatňuje DB, či musí doložiť aj potvrdenie od iného zamestnávateľa, do kedy si naposledy uplatňoval DB. Ja to nevyžadujem, lebo sa pridržiavam vyhlásenia, ktoré podpisuje.Postupujem správne? Ďakujem za odpovede.
Daniela12345
22.01.11,18:27
Nevie nikto poradiť?
Katy a R
22.01.11,18:30
Nevie nikto poradiť?

.. ja si myslím, že správne:) .. ak by také potvrdenie chcela odo mňa účtovníčka, tak jej ho veru nedám;)
Daniela12345
24.01.11,16:28
Ako postupujete mzdárky pri uplatnení DB?( doloženie potrvdení o návšteve školy a RL, potvrd. o pob. RP)
Tweety
24.01.11,16:31
Ako postupujete mzdárky pri uplatnení DB?( doloženie potrvdení o návšteve školy a RL, potvrd. o pob. RP)
Na uplatnenie DB je potrebný RL, alebo ten plus, potvrdenie o návšteve školy, ak je dieťa nad 16r.
Timka1
24.01.11,16:32
Ako postupujete mzdárky pri uplatnení DB?( doloženie potrvdení o návšteve školy a RL, potvrd. o pob. RP)

vo vyhlásení si uplatní daňový bonus svojim podpisom a tiež potvrdenie o návšteve školy ak má dieťa viac ako 16 r. a rodný list
Daniela12345
24.01.11,16:43
Požadujete aj potvrdenie, kedy si naposledy uplatňoval DB?
ewita888
24.01.11,16:45
Požadujete aj potvrdenie, kedy si naposledy uplatňoval DB?
nie.. zamestnanec si podpíše vyhlásenie, kde zadá, od ktorého mesiaca chce poberať bonus.. zodpovednosť je v tomto prípade na ňom..
milanr
28.09.12,11:05
Dobrý deň, chcela by som vedieť, či je potrebné k uplatneniu DB po skončení štúdia na strednej škole žiadať od zamestnancov doklad o skončení štúdia - maturitné vysvedčenie v prípade, že dieťa pokračuje v štúdiu na VŠ aj v prípade, že nepokračuje v štúdiu na VŠ, ale do 31.08. má rodič nárok na DB, ak dieťa nevykonáva zárobkovú činnosť alebo sa nezaeviduje na ÚPSVaR. Ďakujem
ivka70
28.09.12,11:40
Dobrý deň, chcela by som vedieť, či je potrebné k uplatneniu DB po skončení štúdia na strednej škole žiadať od zamestnancov doklad o skončení štúdia - maturitné vysvedčenie v prípade, že dieťa pokračuje v štúdiu na VŠ aj v prípade, že nepokračuje v štúdiu na VŠ, ale do 31.08. má rodič nárok na DB, ak dieťa nevykonáva zárobkovú činnosť alebo sa nezaeviduje na ÚPSVaR. Ďakujem

Potvrdenie o ukonceni studia nie je potrebne v ziadnom z tych pripadov.
DB ukonci k 31.8.
Ak prinesie rodic potvrdenie o navsteve VS do konca septembra, opat mu DB zaktivujes uz za september.