babicka1
22.01.11,17:15
dobrý den čo by ste mi povedali oplatí sa ho kúpit? program na zvýšenie rýchlosti počítača natrafila som na reklamu tu na porade a stiahla som si ten program zistil mi dost chýb a ked som dala opravit ešte sa nedalo ,lebo najprv si ho musím kúpit mi potom mi pošlú klúč k otvoreniu a cédečko lenže ja nemám cederom v počítači tak neviem ako by som si to tam dala ale hlavne oplatí sa mi ho kúpit máte s tým dajaké skúsenosti?
kergulaan
22.01.11,16:19
aky je to program? nazov a odkial si ho stahovala?
Zrychlenie pocitaca - myslim si ze bez dokladnej znalosti PC problematiky nejake vyrazne ndosiahnes.
Ja by som nekupoval.
babicka1
22.01.11,16:29
http://www.zrychleniepc.sk/buy4.aspx to som tu včera natrafila nan
Vlado40
22.01.11,16:35
Zabudni na blbu reklamu .PC si zrychliš aj sama ak sa oň postaráš.Žiadny program Ti nespraví z PC rýchlik.
KoxXxo
22.01.11,16:52
misoft
22.01.11,18:39
Mne to pripadá ako oblbovák.
Všimnite si: žiadna špecifikácia, žiaden popis (aspoň stručný) čo to v zásade robí - NIČ, len cena.
to babicka1: pokiaľ niekde klikneš a vidíš lákavú ponuku, ale o tej ponuke NIE JE ani riadok, čo to robí, ako to funguje - ruky preč od toho. Nie je zaručené, či to nie je tzv: FREE program a niekto na tom pekne ryžuje. Renomované firmy a spoločnosti z IT oblasti k programu alebo aplikácii aspoň stručne napíšu na čo, a ako.
babicka1
22.01.11,19:09
dakujem za radu už som ho vyhodila
Zoltan Miklos
22.01.11,22:14
jasny oblbovak...ale marketing maju ucinny...
camozzi
22.01.11,22:22
jasny oblbovak...ale marketing maju ucinny...
Ako Kosmodisk. "Ked som isiel na ryby, tak som si to na ryby dal..." :D
sthruska
23.01.11,06:58
Ak si chceš zrýchliť PC tak použi napr. Ccleaner. Bežnému užívateľovi úplne postačuje.
RRadek
23.01.11,09:42
najlepším spôsobom ako zrýchliť počítač je, bohužiaľ, kúpiť výkonnejší.
Ale inak spomínaný Ccleaner je vhodné riešenie.
KoxXxo
23.01.11,11:00
Alebo trochu rozsiahlejší Glary Utilities (http://www.dobreprogramy.sk/glary-utilities).
Veronika 86
04.02.11,12:23
Ahoj,

ja som mala tiez spomaleny pocitac, tak mi kamarat odporucil jeden produkt, o ktorom som tiez nemala sancu..ten software ma sice dva typy verzii zadarmo a za poplatok..ja som si ho stiahla zdarma a funguje to, je to celkom sikovne, vlastne ten zdarma zahrna zakladnu starostlivost ako cistic registra, cistic nevyziadanych suborov, ochranu Internetu a neviem co este :) Mne to pomohlo!!
nazov toho softveru je 360amigo, da sa to najst cez google, ja totiz nemozem zadat webovu stranku
no a ten softver je bohuzial nie je to v slovencine, tak ak neovladas anglictinu, tak popros niekoho, ale je to jednoduche...
Agostino
04.02.11,13:53
Ja ti poradím len toľko, že na tvojom mieste by som nekupoval žiadny takýto program, ktorý ti ponúkajú na zrýchlenie PC - je to obyčajné oblbovanie z ich strany. Žiadny takýto program ti nezrychlý výkon tvojho kompu.
V prvom rade rade rýchlosť kompu zaleží od hardweru, resp. od komponentov z ktorých sa tvoja počítačová zostava skladá, ako napr. procesor a operačná pamäť.
Ale predsa keby si chcela zrychliť svoj PC, tak potom musíš pravidelné mať vykonávanú defragmentáciu a čistenie pevného disku, údržbu registra od prebytočných chýb a súborov, pri štarte treba zakázať spustenie niektorých zbytočných procesov atď.
Ta tieto všetky úkony máš mnoho freeway programov, ktoré sú veľmi užitočné a navyše sú aj úplné zdarma. Stačí si ich len trocha preštudovať.
Veronika 86
05.02.11,11:42
Ja ti poradím len toľko, že na tvojom mieste by som nekupoval žiadny takýto program, ktorý ti ponúkajú na zrýchlenie PC - je to obyčajné oblbovanie z ich strany. Žiadny takýto program ti nezrychlý výkon tvojho kompu.
V prvom rade rade rýchlosť kompu zaleží od hardweru, resp. od komponentov z ktorých sa tvoja počítačová zostava skladá, ako napr. procesor a operačná pamäť.
Ale predsa keby si chcela zrychliť svoj PC, tak potom musíš pravidelné mať vykonávanú defragmentáciu a čistenie pevného disku, údržbu registra od prebytočných chýb a súborov, pri štarte treba zakázať spustenie niektorých zbytočných procesov atď.
Ta tieto všetky úkony máš mnoho freeway programov, ktoré sú veľmi užitočné a navyše sú aj úplné zdarma. Stačí si ich len trocha preštudovať.

To stale o tom istom...Slovaci nicomu neveria..samozrejme nechcem urazat...V jednom mas pravdu, ze rychlost pc zalezi od hardweru atd..ale ked tvoj pocitac, ktory predtym isiel rychlejsie ako teraz tak to znamena, ze nieco nie je v poriadku ...a system speedup 360amigo vykonava taktiez defragmentaciu a cistenie disku, zakaz spustenia suborov, ochrana Internetu..Ja som vlastne obdrzala aj tu platenu verziu 'Pro' pretoze som vyhrala kontest na FB, ktory tato firma uskutocnila a som s nim maximalne spokojna...Predtym som musela cakat vecnost kym sa mi subory nacitaju a teraz to ide tak lahko a tak isto mi to cisti pocitac automaticky, to sa da vsetko v tom softvere nastavit!!!
Takze ja to odporucam kazdemu!!!!
salvosko
05.02.11,12:54
Súhlasím že ten soft pomôže, pokiaľ tam nie nejaký vážny problém. Čiže odstráni bežné problémy napríklad cyklenie v registry čo spomaľuje počítač, rovnako ako nepotrebné kľúče o ktoré je registry DB väčšia a tým počítaču dlhšie trvá kým tam nájde to čo hľadá.
Ale to je len A a treba povedať aj B:
- môže to registry totálne pokaziť,
- neodstráni zbytočné procesy na pozadí ktoré zaberajú pamäť (tá sa musí suplovať diskom ktorý je tisíce krát pomalší) a spotrebúvajú cykly procesora.
A prosím vás, CCleaner je síce fasa soft ale nie je univerzálny na riešenie všetkého, je úplne zbytočné púšťať ho pravidelne, ja ho napríklad nepoužívam vôbec a nemá spomalené počítače.
Rovnako de-fragmentácia disku ... nie je to žiadna spása.
Takže vyhádzať zbytočné programy a servisy - na to nie je soft, to sa musí ručne.
A hlavne pridať RAM, na WinXP také 2GB treba, dneska je pamäť lacná.
Čo mám skúsenosti z mojej PC servisnej praxe, väčšina ľudí inštaluje všetko čo nájde na internete.
Veronika 86
05.02.11,15:19
Súhlasím že ten soft pomôže, pokiaľ tam nie nejaký vážny problém. Čiže odstráni bežné problémy napríklad cyklenie v registry čo spomaľuje počítač, rovnako ako nepotrebné kľúče o ktoré je registry DB väčšia a tým počítaču dlhšie trvá kým tam nájde to čo hľadá.
Ale to je len A a treba povedať aj B:
- môže to registry totálne pokaziť,
- neodstráni zbytočné procesy na pozadí ktoré zaberajú pamäť (tá sa musí suplovať diskom ktorý je tisíce krát pomalší) a spotrebúvajú cykly procesora.
A prosím vás, CCleaner je síce fasa soft ale nie je univerzálny na riešenie všetkého, je úplne zbytočné púšťať ho pravidelne, ja ho napríklad nepoužívam vôbec a nemá spomalené počítače.
Rovnako de-fragmentácia disku ... nie je to žiadna spása.
Takže vyhádzať zbytočné programy a servisy - na to nie je soft, to sa musí ručne.
A hlavne pridať RAM, na WinXP také 2GB treba, dneska je pamäť lacná.
Čo mám skúsenosti z mojej PC servisnej praxe, väčšina ľudí inštaluje všetko čo nájde na internete.

No RAM mam, vsetko potrebne mam...j tak si myslim, ze 360amigo je vcelku dobry program a vobec neskodny, skor naopak!
Vlado40
05.02.11,15:48
No a ten softver je bohuzial nie je to v slovencine, tak ak neovladas anglictinu, tak popros niekoho, ale je to jednoduche...

Nie je v slovenčine ale v CZ a to je trošku podobné.
Veronika 86
05.02.11,15:55
Nie je v slovenčine ale v CZ a to je trošku podobné.

Ano, pardon, ja som mala na mysli ich webovu stranku 360amigo.com, ale softver je aj v CZ :) Len ja som si to stahovala v anglictine, tak preto som sa pomylila ;)
delkom
07.02.11,09:51
nekupuj aj ja som skoro na to skocil
Letko
07.02.11,10:00
Súhlasím že ten soft pomôže, pokiaľ tam nie nejaký vážny problém. Čiže odstráni bežné problémy napríklad cyklenie v registry čo spomaľuje počítač, rovnako ako nepotrebné kľúče o ktoré je registry DB väčšia a tým počítaču dlhšie trvá kým tam nájde to čo hľadá.
Ale to je len A a treba povedať aj B:
- môže to registry totálne pokaziť,
- neodstráni zbytočné procesy na pozadí ktoré zaberajú pamäť (tá sa musí suplovať diskom ktorý je tisíce krát pomalší) a spotrebúvajú cykly procesora.
A prosím vás, CCleaner je síce fasa soft ale nie je univerzálny na riešenie všetkého, je úplne zbytočné púšťať ho pravidelne, ja ho napríklad nepoužívam vôbec a nemá spomalené počítače.
Rovnako de-fragmentácia disku ... nie je to žiadna spása.
Takže vyhádzať zbytočné programy a servisy - na to nie je soft, to sa musí ručne.
A hlavne pridať RAM, na WinXP také 2GB treba, dneska je pamäť lacná.
Čo mám skúsenosti z mojej PC servisnej praxe, väčšina ľudí inštaluje všetko čo nájde na internete.

V minulosti som tiež vyskúšal zopár takýchto programov a skončilo to tak, že mi potom pomohlo už len naformátovanie HDD. Vraj by sa to malo robiť 2x ročne a z osobnej skúsenosti môžem takýto krok odporúčiť. Po kompletnom vymazaní všetkého sa zbavíte odpadu na HDD a tiež aj vírusov a iných nebezpečenstiev.
Ozaj, ako sa dá zistiť, či mám neporiadok v registroch?
salvosko
07.02.11,10:56
No RAM mam, vsetko potrebne mam...j tak si myslim, ze 360amigo je vcelku dobry program a vobec neskodny, skor naopak!
To by som si nedovolil tvrdit. Skor ti este zatial neuskodil. Ale mozes patrit do tej skupiny stastnych. Casto mi chodia do servisu "zoptimalizovane" pocitace. Clovek zaplati za soft a potom este za servis. Prisom by stacilo len za servis, ta cena je porovnatelna.
Veronika 86
07.02.11,11:47
nekupuj aj ja som skoro na to skocil

Preco si na to naskocil, ja mam uz aj platenu verziu a som s tym spokojna...Ja som si pozerala aj ine platene softverove Speedup systemy a boli aj drahsie a ja si myslim, ze tato cena je velmi rozumna a aj relevantna funkciam..Ale aj Free verzia je uplne v pohode
MilanH.
11.02.11,12:19
zrychlenie...ale skor by som povypinal programy, ktore bezia v pozadi... napr. CCleaner a vypol by som nepotrebne programy pri starte
Ibaka
16.05.11,13:50
A ako sa vypínajú nepotrebné programy pri štarte? kde to nájdem?
misoft
16.05.11,17:47
Dá sa to aj v CCleaneri>Nástroje>Po štarte, kde si kliknutím na program vysvietiš, vedľa dáš Zakázať (nebude sa spúšťať pri štarte). Zároveň si prečistíš PC od nepotrebných zbytkov (Čistič>Analyzovať>Vyčistiť), prečistíš registre (Registre>Hľadať problémy>Opraviť vybrané).
Užitočný to program.:D
duves
03.07.11,14:02
Potrebujem helfnuť. Bo som z toho na nervy. Ked som na jesen 2010 robil upgr.HW na dve jadrá, tak som myslel, že konečne vyriešim spomalene PC. Teraz pred 3 mesiacmi som PC opäť preinstaloval a posledny mesiac opäť znamy problem.
V januari som zohnal najnovsie XP a to je aj nainstalovane.
Podrobnosti mojho problemu. Pri nalogovani uživatela trva možno 5 minut, než sa ponaťahuju všetky programy a PC je schopne odpovedat na moje požiadavky (internet, fotoprogramy....)
Moj svokor ma 5 rocny komp cez T-Com, mal tam povodne 256 MB RAM a som mu to zvyšil na 512 a pracuje omnoho svižnejšie ako moj.
Čo s tym mam urobiť, aby to makalo ako má? Rýchlo a svižne!
:---
MikiHalasko
03.07.11,14:11
veď posli foto, výsledku toho programu, že ktoré chyby ti našlo, to je zadara, skúšal som to. a potom uvidíme čo ti to dá, aké chyby a potom ti môžeme poradiť ako to urobiť aj bez toho programu. :) také jednoduché
rady na zrýchlenie PC sú aj na porade. skús napísať do vyhľadávača uvidíš že nájde.
Vlado40
03.07.11,14:12
Už keď vidím na obrázku vľavo dole značku Armino , tak ten najnovší XP čo máš nie je legálny ale iba hatlanina XP ,tak sa nečuduj.Zožeň si lepší najnovší Windows XP.Skús Win7 (najnovší).
duves
03.07.11,14:52
Neviem či mi 7-ka na tom pofachčí. 2GB RAM 533 Mhz.
Vlado40
03.07.11,15:03
Neviem akú máš dosku ,ale na PC s 2GB RAM a procesorom E4400 2GHz som inštaloval a beží v pohode.Win7 Home premium.
MikiHalasko
03.07.11,15:22
mne bezi na 1G ram a 2.17 Ghz dvojjadro, microsoft windows 7 ultimate uplne v pohode. do toho mam slovecninu, office 2010, sql manager, a co ja viem co vsetko tam fici teraz si nespominam.
no ak ti to nepojde dobre asi tvoj upgrade tiez nebol najstastnejsi.
duves
03.07.11,18:49
Vdaka, už sa pracuje na tom, bude w7 home cz 32 bit. Nainstalujem to na solo HDD a uvidim.
Vlado40
03.07.11,18:58
Na C stačí 50-65GB.Budeš spokojný.
duves
05.07.11,10:36
9,11 GB po instalacii, akurat sa s tym zoznamujem. Slape na prvy dojem dobre.
duves
05.07.11,11:14
Neviem akú máš dosku ,ale na PC s 2GB RAM a procesorom E4400 2GHz som inštaloval a beží v pohode.Win7 Home premium.
Doska je tato: http://www.computerbase.de/news/hardware/mainboards/intel-systeme/2007/dezember/mikro-atx-mainboards-mit-mcp73-von-msi/
Slape to fajn, len tam musim kopec veci doainstalovat. Takže adios XP?
Vlado40
05.07.11,12:32
XP OS je dobrý .Vistu som mal iba krátko a vrátil som sa k XP ,ale od Win7 k XP už by som sa nevrátil.Win7 je v pohode.Ak som dobre našiel ,tak tá doska má aj podporu Win7.

http://www.msi.com/product/mb/P6NGM-L.html#/?div=Driver&os=Win7%2032
duves
05.07.11,14:52
Zatiat to slape dobre. Memturbo ukazuje volnych 1,3 GB pamete RAM. Ja som sa obaval, že to mam slabu zostavu. Ak s tym budem spokojny aj po 3 mesiacoch, nemam dovod sa vracat na XP. Ešte aj konfiguraciu na router to urobilo automaticky.
chrobak1
05.07.11,15:17
sedmicka je rychlejsia ako XP takze pojde ti ale original je drahy
sthruska
05.07.11,15:40
OEM zoženie za 100€
MikiHalasko
08.07.11,14:16
pri XP sa ti môže stať, že už tam novší software z rôznych vyvýjajúcich sa zariadení nenainštaluješ.
michalsvk1983
12.07.11,10:51
kupit novy, rychly :-)
duves
22.07.11,05:01
XP OS je dobrý .Vistu som mal iba krátko a vrátil som sa k XP ,ale od Win7 k XP už by som sa nevrátil.Win7 je v pohode.Ak som dobre našiel ,tak tá doska má aj podporu Win7.

http://www.msi.com/product/mb/P6NGM-L.html#/?div=Driver&os=Win7%2032
Tak zatial plna spokojnosť. Po nejakych 3 tyzdnoch nepozorujem spomalanie, či zahltenie. Včera som to nainstaloval na dcerkin desktop, Celeron 3 GHz a RAM 1 GB. Je to vyrazne pomalšie. Ale....ved sa 7-ka dava na tie slabe ebooky s 1 jadrom a 1 GB RAMky, nie?
sthruska
22.07.11,05:41
ebook - pokiaľ viem, tak nejaká iná edícia.
Rozšír RAM na 2 GB a vypni všetky grafické efekty. Začni od Aero, ak je vôbec zapnuté.
duves
22.07.11,06:19
Čo je aero?
duves
22.07.11,06:20
S tou pamäťou....... no uvidim.
sthruska
22.07.11,07:24
Aero = všetky tie grafické sračičky ako napr. priehľadnosť okraja okna.
Vlado40
22.07.11,07:29
Aký Win7 si nainštaloval?Vyber si pri vizuálnych efektoch nastaviť s cieľom dosiahnutia najlepšieho výkonu a potom daj fajku iba na to čo uznáš za vhodné.
duves
22.07.11,09:52
Aha, to už viem. No poviem dcerke, že to treba povypinať.
Mam W7 Home CZ 32 bit.
duves
22.07.11,09:53
Toto mam
duves
22.07.11,11:00
Na tom slabšom PC mam iny problem. Neda sa inštalovať ovladač pre grafiku MSI FX5200 ( http://www.softwarepatch.com/utilities/nvidia-geforce-fx-5200.html )
Na začiatku to hned vypiše, že operačny system nie je windows.
Čo s tým?
Neda sa zmeniť rozlišenie monitora, neponuka to všetky režimy a pod.
duves
22.07.11,11:11
Vlado40
22.07.11,18:52
Hodnotenie Win7 Ti svieti na čierno ,zrejme si nespustil hodnotenie alebo po prvom hodnotení si niečo nainštaloval ,možno grafiku.Ovládač na grafiku 5200 si skúšal stiahnúť aj zo stránky :
http://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk
Sú tam iba na Vistu ale skús.
Timer3
22.07.11,19:15
Znie to logicky... nainstalujes si dalsi program, aby sa ti zvysil vykon XD Nekupuj nic preboha, su to vyhodene penaize, on ti len poprestavuje par veci, ale bohvie co aj tak neziskas a nehovoriac o tom, ze je to dalsi program, ktory ti bude zrat vykon.
duves
23.07.11,05:58
Hodnotenie Win7 Ti svieti na čierno ,zrejme si nespustil hodnotenie alebo po prvom hodnotení si niečo nainštaloval ,možno grafiku.Ovládač na grafiku 5200 si skúšal stiahnúť aj zo stránky :
http://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk
Sú tam iba na Vistu ale skús.
Jasne, z tej stranky. Už to fachčí. Predtym W7 priradil iba zakladny VGA.
Tomu nechapem, čo píšeš vyššie -

Hodnotenie Win7 Ti svieti na čierno ,zrejme si nespustil hodnotenie alebo po prvom hodnotení si niečo nainštaloval
Nasiel som 1 starší USB kluč 1GB, tak som to rozchodil ako swapovací subor cez eBOOSTER aplikaciu. No nezda sa mi vyšší vykon.
Vlado40
23.07.11,07:32
Hodnotenie,alebo index windows svieti na modro ,ak bolo spustené,ale niekedy ,keď preinštaluješ napr.ovládač na grafiku ,tak Win si myslí ,že je tam nová grafika a svieti na čierno a hodnotenie treba spustiť znova.
duves
27.07.11,17:11
Má vyznam dat na dosku 2 jadra pri 1 GB RAM? Aspon W7 je stavany na 2 jadra. Ale na druhe PC dcerke nemienim davat dalsiu ramku. To doklepe v tejto zostave.
dppc
04.02.12,12:46
Skus toto http://stahuj.masina.sk/download/ochrana-pocitaca/zrychlenie-pc/advanced-systemcare-free-5/91/ , Advanced SystemCare Free 5 je zadarmo a aj v cestine.
KEJKA
14.05.12,07:54
našla a stiahla som si túto ponuku
http://www.zrychleniepc.sk/paymentForm2.aspx

scan urobí zadarmo, ale ak chcem odstrániť, resp. aplikovať opravy ich zistení, musím zakúpiť SW.
máte s tým skúsenosti a aké?
mecky
14.05.12,09:23
máte s tým skúsenosti a aké?
ze prinajlepsom vyhodite tie peniaze do vzduchu
nedokaze nic ine ako aj programy ktore su zadarmo
a osobne by som aj tak cloveku neznalemu pc nic viac ako ccleaner neodporucil
Gapo
14.05.12,10:30
Ak sa nerobí občasná údržba PC, tak potom zázraky urobí aj použitie Revo Uninstaller-a. A to konkrétne použitie čističa zbytkov. Potom ako druhé, nástroj defragmentácia disku.
KEJKA
14.05.12,10:46
Skus toto http://stahuj.masina.sk/download/ochrana-pocitaca/zrychlenie-pc/advanced-systemcare-free-5/91/ , Advanced SystemCare Free 5 je zadarmo a aj v cestine.
vdaka za info, ja som pri tej otázke natrafila na citovaný link, stiahla a spustila tento program, našlo stovky až tisíce kde čoho, zlikvidovalo to, teraz beží defragmentácia.
zmizli mi aj historicky linky, takže každú stránku musím nanovo zadať.
Ale vyskúšala som to na staručkom PC, čo ozaj je spomalený, štandardne robím na NB, takže ak mi tam aj niečo zmizne, nevadí, všetko už mám zalohované inde.
len som zvedavá, či ten staručký PC po reštarte pojde rýchlejšie.
Gapo
14.05.12,12:54
ASC už nepoužívam, lebo vymaže aj to čo potrebuješ a preto ho aj niektorí odborníci nedoporučujú.