zocor
22.01.11,17:58
Zdravím.(možno už druhý krát,ale pri odosielaní prvej otázky ma vyhodilo a neviem,či to prešlo,tak to pre istotu píšem ešte raz. Základná otázka znie,podali sme oboma stranami podpísanú žiadosť o rozvod,prišlo predvolanie na pojednávanie "súd pokladá za potrebné Vás v tomto konaní vypočuť".Nakoľko som už dosť "starý" na to aby som potreboval pred súdom prepierať
svoje súkromie a jasne som dôvody formuloval aj v návrhu, deti sú už dospelé,chcem sa spýtať ,či mi manželka ako odporkyňa môže dať splnomocnenie na zastupovanie na pojednávaní keď ja som protistrana a tým pádom nebude koho vypočúvať (iba ak mňa:-) a teda súd by mohol hneď vyniesť rozsudok "rozvádza"...Ďakujem za skoré odpovede..
Rozalka
22.01.11,17:08
Rozvod je jediné pojednávanie, na ktorom musia byť prítomné obe strany.
Neviem, aký si starý, "onehdá" mali moji svokrovi 62 + 79, a boli rozvedení až po 4. pojednávaní (dokonca museli navštíviť aj manželskú poradňu)!
arizona
22.01.11,17:21
Aj na rozvode sa moze ucastnik dat zastupovat , len netusim,ci to moze byt "protistrana"

http://www.porada.sk/t54377-rozvod-ucast.html
Rozalka
22.01.11,17:42
Tak toto som netušila. V čase môjho rozvodu to neplatilo,
Mária27
22.01.11,20:35
Viete si predstaviť, že by na pojednávaní sedela na dvoch stoličkách proti sebe, medzi ktorými je celá miestnosť?:D
pepsikova
22.01.11,20:41
..hm, ty si ten súdny poriadok nejako jednoducho predstavuješ...to nie je len tak, že aha, idem sa rozviesť a už je to!...musíte tam byť obaja,súd vás vypočuje a potom rozhodne...ak by sa jeden nezúčastnil, pojednávanie sa môže odročiť...a ťahať sa donekonečna...
...choď tam , povedz, čo chceš, daj súhlas a potom to bude rýchlejšie..istotne...
..môžeš sa dať zastupovať advokátom,ak si chorý, alebo v nemocnici, ale to sú v tvojom pevnom rozhodnutí vyhodené peniaze..


...citujem z témy:..."chcem sa spýtať ,či mi manželka ako odporkyňa môže dať splnomocnenie na zastupovanie na pojednávaní keď ja som ....
..takže podľa tohoto ty by si sa zúčastnil a manželka nie...ona by ťa splnomocnila na konanie v jej mene...dobre myslím?...ty podávaš návrh, ona sa nechá zastupovať tebou- pri vašom rozvode...kde sme?..