Ingrid Ondruskova
22.01.11,21:57
Naša firma si objednala u istého dodávateľa reklamnú kampaň
od 15.6.2010 do 15.12.2010, poslali nám proforma fakt., ktorú sme uhradili a následne na to nám poslali doklad s názvom -prijatá platba daňový doklad s rozpísannou DPH a s dátumom 2.7.2010, tento doklad sa použil ako podklad na odpočet pre DPH pre III.Q 2010....
Na naše prekvapenie nám v pošte prišla faktúra od toho istého dodávateľa
s dátumom /dátum dodania služby/ 15.12.2010....samozrejme, že tento doklad pre podklad pre DPH pre IV.Q 2010 už použiť nemôžeme, lebo by
sme si uplatňovali DPH na vstupe 2x, otázka, postupoval dodávateľ správne, t.j. že vystavil ostrú faktúru až k dátumu skončenia platnosti služby? Tu bola kampaň na pol roka, platí to aj celoročne...chcela by som to vedieť pre budúcnosť, ak si objednám nejakú službu /napr. rekl.kampaň/ na rok, napr. od 10.1.2011 do 10.1.2012 príde ostrá faktúra až s dátumom
10.1.2012? Ak som kampaň už vyplatila 10.1.2010 mám to účtovať stále ako zálohovú platbu až do dátumu 10.1.2012?Ďakujem...
Ingrid Ondruskova
23.01.11,09:11
...nikto nevie?...
ladyrs
23.01.11,09:26
platiteľ DPH je povinný vystaviť daňový doklad k prijatej platbe /zálohe/, tým ale samotná služba-dodanie nie je vyúčtované...... vyúčtováva sa to podľa zmluvy, t.j. mesačne alebo pri ukončení/naplnení zmluvy..... si si istá,že na konečnej faktúre nie je odpočítaná Vaša úhrada, t.j. DD ?
Ingrid Ondruskova
23.01.11,10:25
áno, úhrada je odpočítaná, toto ma netrápi, trápi ma časová súvzťažnosť, t.j.ktorý doklad použiť na opočítanie DPH vrámci daň.priznania k DPH? Podľa všetkého až konečnú faktúru po ukončení služby zo strany dodávateľa...a nie doklad o potvrdení platby, ktorý sa ale tvári úplne ako faktúra...
ladyrs
23.01.11,10:29
áno, úhrada je odpočítaná, toto ma netrápi, trápi ma časová súvzťažnosť, t.j.ktorý doklad použiť na opočítanie DPH vrámci daň.priznania k DPH? Podľa všetkého až konečnú faktúru po ukončení služby zo strany dodávateľa...a nie doklad o potvrdení platby, ktorý sa ale tvári úplne ako faktúra...

asi ti nerozumiem..... lebo na základe DD si uplatňuješ DPH, a keď celá suma bola zaplatená zálohovo,tak ti tam nevyskakuje žiadna DPH, len sa fakturovaná služba zúčtuje so zálohou.... a ak máš nedoplatok,tak si DPH uplatníš z nedoplatku
Ingrid Ondruskova
23.01.11,10:35
Ďakujem...už mi to cinklo...