maťat
22.01.11,23:00
Dobrý deň, chcela by som sa informovať. Som evidovaná na úrade práce bez nároku na odmenu. Môj partner otvára prevádzku maloobchodu a ja by som mu tam chcela pomáhať. Je lepšie uzavrieť dohodu o vykonaní práce /s podmienkami úpasvr/ alebo tam môžem byť len tak bez nároku na odmenu? Aké odvody platí potom zamestnávateľ a aké úpsvar? Ďakujem
Melnick
22.01.11,22:13
Dobrý deň, chcela by som sa informovať. Som evidovaná na úrade práce bez nároku na odmenu. Môj partner otvára prevádzku maloobchodu a ja by som mu tam chcela pomáhať. Je lepšie uzavrieť dohodu o vykonaní práce - pri dohode o vykonaní práce, to nesmie byť opakovaná činnosť. Do úvahy pripadá "dohoda o pracovnej činnosti" 10 hodín týždenne /s podmienkami úpasvr/ alebo tam môžem byť len tak bez nároku na odmenu? Nie nemôžeš, ak nie si manželka a nie si soc.dôchodkovo ;) poistená z iného vzťahu bola by to "čierna práca" Aké odvody platí potom zamestnávateľ :Garančné poistenie ...... 0,25%,
úrazové poistenie ....... 0,80%
Daň 19% v prípade nepodpísania vyhlásenia o NČZD.

Odpoveď modrou v texte.:)
rodina1
23.01.11,09:02
Ešte doplním:
Ak si evidovaná na úrade práce, tvoj mesačný príjem z dohody nesmie presiahnuť sumu 136,52 Eur. Inak by ťa vyradili z evidencie.
Trošku opravím Majku:): musíš byť dôchodkovo poistená (nie soc. poistená)
Melnick
23.01.11,09:15
Jarmilka, som to pekne zovšeobecnila :D
Ďakujem a idem opraviť.