Marian Timar
23.01.11,05:55
Zdravim Poradakov, neviem ci som vybral spravnu rubriku ale bodla by mi pomoc. Pripad: stala sa autonehoda, osobne auto narazilo do Traktora tahajuceho rozmetavac na hnoj, vlecka ( teda ten rozmetavac hnoja ) nebola vobec osvetlena, nema ziadne koncove svetla, ani odrazovy trojuholnik sa nenasiel, takyto trojuholnik bol len na traktore, na traktore boli ajko take svetla ale samozrejme ze ich vlecka zakrivala, osobne auto ktore vrazilo do tejto vlecky malo v case narazu tlmene svetla nakolko bolo predbiehane inym autom, vodic traktora akosi aj by volal policiu ale viac menej ako by sa chcel len vyhrazat vodicovy osobneho auta, tvrdi ze na tu vlecku ma vsetky doklady, co sa mi nechce verit ze by policia pustila takyto stroj na cestu, pripad sa stal vecer po 18:00 podozrive na tom je ze vodic traktora z miesta neusiel ale dost rychlo sa radsej vytratil, nevolal policiu ani nechcel vypisovat zaznam o nehode. Skuste poradit co s tym nakolko teraz vodic traktora chce aby vodic osobneho auta mu opravil vlecku na jeho vlastne naklady. Keby ste chceli dalsie info dajte vediet.
Ice dive
23.01.11,06:24
vodic osobneho auta má predsa PZP, z ktorého by sa všetky škody ktoré spôsobí mali hradiť... (takže nič neplatiť z vlastného)
predpokladám, že škoda nepresiahla 4000 eur, t.j. polícia aj keby došla tak by túto udalosť riešila ako škodovú a neurčila by vinníka...
ak vodič traktora sa chcel rýchlo vytratiť z miesta nehody dosť možné že pred jazdou požil nejaké to pivko dve... preto asi nechcel ani nič spisovať...

Teraz bez akéhokoľvek záznamu už len ťažko dokážete jeden druhému, že ste sa vôbec zrazili...
Marian Timar
23.01.11,07:19
No to mas vo vsetkom pravdu, hlavne v tom ze ked uz su auta v garazach tak tazko dakto dokaze ze sa vobec nehoda stala, problem je ze osobne auto nemalo stk, tk, ani poistku uhradenu, mala to byt jeho posledna jazda ( co aj bola :-), majitel ho povodne chcel odhlasit a zosrotovat, zrejme z toho dovodu nikto nebol velmi ochotny volat policiu...... len tak pre zaujimavost nehoda sa nestala mne takze pisem len to co mi povedal sused, je to chudak furt ma smolu tak mu aspon takto chcem dajak poradit takze dakujem za kazdu odpoved
Ice dive
23.01.11,07:34
a čo teraz vlastne sused chce? chce mu škodu uhradiť? nechce?
a akú škodu mu vôbec na rozmetadle hnoja mohol urobiť... (predpokladám, že je to zariadenie ktoré bolo novinkou ešte z čias Márie Terézie...)

takýchto prípadov majú poisťovne stovky, že zrazia sa dve autá vinník nehodu nenahlási a poškodený si nepomôže... proste vinník sa necíti že spôsobil škodu....
Marian Timar
23.01.11,07:52
ano to rozmetadlo pamata mariu tereziu, chcu sa dohodnut na tom ze rozmetadlo bude opravene na naklady suseda ( majitela osobneho auta), v podstate majitel osobaku ( sused ), by ani nechcel uhradit ani opravit to rozmetadlo, lebo nemalo vecer co hladat na ceste prvej triedy ( rozmetadlo bolo neosvetlene ), ale na druhej strane moze traktorista daco podniknut aj ked neviem co uz teraz ked auta su doma, a sused sa boji toho ze este bude mat problem a bude musiet calovat dake prachy za to ze nabural do rozpadnuteho a neosvetleneho rozmetaca
Ice dive
23.01.11,08:28
tak nech sa dohodnú 50:50, že sused zaplati polovicu opravy a druhú polovicu bude znášať vodič traktora... t.j. kvázi spoluvina obidvoch nakoľko jeden nebol osvetlený a druhý nedodržal bezpečnú vzdialenosť...

vodič traktora by sa mohol teoreticky domáhať náhrady škody - cez políciu, súdy, avšak toto by bolo na dlhé lakte a ťažké dokazovanie ešte keby aj sused dal auto zošrotovať..(keďže sa to chystal urobiť aj tak). bolo by to priam nemožné, že sa vobec zrazili...
preboha
23.02.11,17:53
Zdravim Poradakov, neviem ci som vybral spravnu rubriku ale bodla by mi pomoc. Pripad: stala sa autonehoda, osobne auto narazilo do Traktora tahajuceho rozmetavac na hnoj, vlecka ( teda ten rozmetavac hnoja ) nebola vobec osvetlena, nema ziadne koncove svetla, ani odrazovy trojuholnik sa nenasiel, takyto trojuholnik bol len na traktore, na traktore boli ajko take svetla ale samozrejme ze ich vlecka zakrivala, osobne auto ktore vrazilo do tejto vlecky malo v case narazu tlmene svetla nakolko bolo predbiehane inym autom, vodic traktora akosi aj by volal policiu ale viac menej ako by sa chcel len vyhrazat vodicovy osobneho auta, tvrdi ze na tu vlecku ma vsetky doklady, co sa mi nechce verit ze by policia pustila takyto stroj na cestu, pripad sa stal vecer po 18:00 podozrive na tom je ze vodic traktora z miesta neusiel ale dost rychlo sa radsej vytratil, nevolal policiu ani nechcel vypisovat zaznam o nehode. Skuste poradit co s tym nakolko teraz vodic traktora chce aby vodic osobneho auta mu opravil vlecku na jeho vlastne naklady. Keby ste chceli dalsie info dajte vediet.
jeden účastník nemal povinnú poistku, STK... druhý vyšiel na za tmy na cestu s neosvetleným náradím. ....
Prečo takýmto hazardérom chcete robiť opatrovníka? V podstate obaja doplatili na svoju ľahkomyseľnosť, a teraz budú právom znášať následky.