monicka07
23.01.11,08:56
Zdravím,

potrebovala by som radu. Sestra ma uzavretý pracovný pomer Pracovnou zmluvou na zástup na MD, najdlhšie do 1.04.2011. Kedy môže ukončiť pracovný pomer ona sama?..Ak by si našla miesto skôr ako k tomuto dátumu, aká je výpovedná lehota pri takejto zmluve, pokiaľ nie je stanovené v taj zmluve?

Ďakujem, snáď som to napísala zrozumiteľne. :-D
ladyrs
23.01.11,08:21
Zdravím,

potrebovala by som radu. Sestra ma uzavretý pracovný pomer Pracovnou zmluvou na zástup na MD, najdlhšie do 1.04.2011. Kedy môže ukončiť pracovný pomer ona sama?..Ak by si našla miesto skôr ako k tomuto dátumu, aká je výpovedná lehota pri takejto zmluve, pokiaľ nie je stanovené v taj zmluve?

Ďakujem, snáď som to napísala zrozumiteľne. :-D

v tomto prípade je ukončenie PP možné výpoveďou alebo dohodou, aj v prípade PP na dobu určitú platia príslušné ustanovenia ZP o ukončení PP a o výpovednej dobe
monicka07
23.01.11,13:19
v tomto prípade je ukončenie PP možné výpoveďou alebo dohodou, aj v prípade PP na dobu určitú platia príslušné ustanovenia ZP o ukončení PP a o výpovednej dobe


No takže niejaka stanovená výpovedná lehota tam nie je?..ak si nájde prácu , musí to dať vedieť dopredu dva mesiace, alebo je to na ich dohode?
ladyrs
23.01.11,15:44
No takže niejaka stanovená výpovedná lehota tam nie je?..ak si nájde prácu , musí to dať vedieť dopredu dva mesiace, alebo je to na ich dohode?

áno,v zmysle ZP je výpovedná doba 2 mesiace, tak v tomto prípade je to tak či tak ukončenie PP dňom 31.3.2011... uvádzaš však,je v PZ je doba vymedzená "najldhšie do 1.4.2011", to môže znamenať,že ak zastupovaná pracovníčka sa vráti skôr,tak aj PP sa končí skôr
terezamaria
23.01.11,16:23
Zdravím,

potrebovala by som radu. Sestra ma uzavretý pracovný pomer Pracovnou zmluvou na zástup na MD, najdlhšie do 1.04.2011. Kedy môže ukončiť pracovný pomer ona sama?..Ak by si našla miesto skôr ako k tomuto dátumu, aká je výpovedná lehota pri takejto zmluve, pokiaľ nie je stanovené v taj zmluve?

Ďakujem, snáď som to napísala zrozumiteľne. :-D

Je to pracovná zmluva ako každá iná a pokiaľ má zastupovanie MD a RD určitej osoby, mala by končiť vtedy, keď tá dotyčná nastúpi do práce, oni to aj ohraničili dátumom do 1.4.2011.
Pokiaľ chce skončiť skôr, musí dať výpoveď ako pri dobe neurčitej. Teda do konca januára dá výpoveď, výpovedná doba začne plynúť prvý deň nasledujúceho mesiaca, teda 1. februára a skončí 31.3.2011. Ale to už je aj koniec jej doby určitej, takže skončí 31.3.2011 aj bez dania výpovede.:)