Wiki Vinciová
23.01.11,11:43
Ahojte, mám notebook Acer Aspire 5552G ...
... vždy keĎ ho vypínam a idem ho zavrieť začne hučať...
v poslednej dobe hučí aj pri spúšťaní...neviete prečo tak robí a ako tomu mám zabrániť???
kergulaan
23.01.11,11:06
No su dve pohyblive cast v NB - ventilator chladenia a hard disk. Kedze ti nehuci pri praci - t.j. pri zatazi ale iba pri nabiehani a vypinani, ked sa nacitava operacny system (zaciatok) a ked sa ukladaju nastavenia (koniec), tak by som to videl na nejaku zavadu na HDD.
Cim skor si pozalohuj vsetky data a potom to daj otvorit niekomu co sa v tom vyzna. Ak je v zaruke, skus ich reklamacne odd.
Wiki Vinciová
23.01.11,11:18
aha... no ja osm ho pred tyždnom kupilA a už po treťom dni to robil...mám h oreklamovať??
kergulaan
23.01.11,11:32
Vies je to tazke takto cez forum ti radit pri zvukoch NB. Ja sam mam napr stary PC a ten pri nabiehani, vypinani a pri velkej zatazi vydava vseliake zvuky - ale viac menej viem, ze je to pracou HDD - nacitava, zapisuje a swapuje, takze tomu neprikladam az taky vvyznam.
Syn ma vykonny NB a tiez pri nabiehani "zahuci" a potom ked ho nepretazuje tak stichne.
Moj NTB ma pasivne chladenie a HDD moc nepocut, ale tiez pri nabehu je trochu viac pocutelny ako ked nic na nom nerobim.
Najlepsie co mozes urobit, ak mos nejakych znamich, vypocut si ich NB pri startovani, praci a vypinani a porovnat.
Ta rada o zalohvani plati stale
Wiki Vinciová
23.01.11,12:08
no však ale moj nieže by hučal tak ako počítač...
on začne... pískať alebo ako to mám nazvať...
Vlado40
23.01.11,12:29
HDD a ventilátor majú odlišný zvuk.HDD ostáva v otáčkach aj po nabehnutí OS ,ale otáčky ventilátora klesnú po zavedené OS.Takže daj ruku pri zapínaní na mriežku skade vyfukuje ventilátor vzduch a počúvaj či ten -piskot- prestane ,ak otáčky ventilátora klesnú.
Wiki Vinciová
23.01.11,13:51
no a teraz odrazu mi to začal robiť aj len tak...počuvala som hudbu na veži a stále hučí anhučí!!! aj ked píšem tak to robí! ... ://// a ked hrá nejaký zvuk tak je to akoby s ozvenou a nemam to tak nastavené ! ... :/ pomooooc :(