Flow0
23.01.11,12:05
Zdravim, rozmyslam nad kupou rekonstrukciou a predajom bytov. Nechcem to robit formou zalozenia realitnej spolocnosti , pretoze nemam vysoku skolu ani 5 rocnu prax.Viem ze ak predam iba jeden byt do roka tak je to povazovane ako prilezitostny prijem a nepotrebujem zivnost, ale co ak ich chcem predat 2 alebo tri? Mozem si zalozit sro alebo zivnost s predmetom podnikania kupa a predaj nehnutelnosti, stym , ze proces predaja a kupy bude zastresovat realitna kancelaria? Jednoducho chcem do roka takto kupit zrekonstruovat a nasledne predat 2 alebo 3 nehnutelnosti a chcem aby to bolo vsetko v poriadku legalne. Dakujem za kazdu uzitocnu radu.
Ice dive
23.01.11,11:26
Zdravim, rozmyslam nad kupou rekonstrukciou a predajom bytov. Nechcem to robit formou zalozenia realitnej spolocnosti , pretoze nemam vysoku skolu ani 5 rocnu prax.Viem ze ak predam iba jeden byt do roka tak je to povazovane ako prilezitostny prijem a nepotrebujem zivnost, ale co ak ich chcem predat 2 alebo tri? Mozem si zalozit sro alebo zivnost s predmetom podnikania kupa a predaj nehnutelnosti, stym , ze proces predaja a kupy bude zastresovat realitna kancelaria? Jednoducho chcem do roka takto kupit zrekonstruovat a nasledne predat 2 alebo 3 nehnutelnosti a chcem aby to bolo vsetko v poriadku legalne. Dakujem za kazdu uzitocnu radu.
no ak by si si založil živnosť alebo sro, s predmetom kúpa a predaj nehnuteľností tak by to už bola realitná činnosť... nie? opravte ma ak sa mýlim...

na tvojom mieste by som si to najprv vyskúšal... tzv. nanečisto... nakoľko kúpiť byt a prerobiť môžeš aj ako fyzická osoba a predať taktiež...(budeš platiť daň zo zisku) možno ťa toto podnikanie prejde už pri prvom byte, nakoľko zohnať kupujúceho, ktorému sa bude páčiť tvoj vkus po rekonštrukcií je dosť náročné... - predsa len neprerobené byty sa ľahšie predávajú...
akina
23.01.11,14:20
Nuž, kúpa a predaj nehnuteľností nie je predmetom činnosti realitnej kancelárie, realitná kancelária vykonáva "sprostredkovanie predaja, prenájmu alebo kúpy nehnuteľností". Samotný nákup a predaj nehnuteľností sa posudzuje ako nakladanie s majetkom.
Flow0
23.01.11,15:01
Co to teda znamena. Ze mozem ich predat aj tri za rok a nemusim si otvarat podnikatelsku cinnost?...ci?
Flow0
23.01.11,16:21
Prosim , este niaka uzitocna rada?...
-Oldo-
24.02.11,18:28
Tiež by som potreboval poradiť v rovnakej veci. Mám živnosť na sprostredkovanie predaja, prenájmu nehnuteľnosti tj realitná činnosť ale chcem sám kupovať nehnuteľnosti napr. garáže zrekonštruovať ich a následne predať. Lekcie z toho či sa mi to oplatí alebo nie nepotrebujem, chcem len vedieť či je možné prevádzkovať to ako živnosť (tj. na priznaní nie ako ostatné príjmy)
Dík
Ildi_interier
25.02.11,05:46
ja túto činnosť ako interiérový dizajnér vykonávam už takmer 15 rokov a nevidím to tak ružovo ako ty:-)
-Oldo-
25.02.11,08:23
Ako interiérový dizajnér osobne kupuješ a predávaš nehnuteľnosti?! Ja to mám totižto vyskúšané na vlastnej koži viem čo sa oplatí a čo nie. Skôr ma zaujíma či to mám robiť ako živnostník alebo je vhodnejšie založiť si s.r.o.
negotiant
09.07.11,18:15
Co to teda znamena. Ze mozem ich predat aj tri za rok a nemusim si otvarat podnikatelsku cinnost?...ci?
teoreticky je mozne kupit viacej bytov a nasledne ich zrekonstruovane predavat, ale by to mohlo vadit teoreticky uz spravcovi dane. na podnikatelsky subjekt je to uplne bezproblemove ak by sa to malo pravidelne robit.

Ak to bude fakt iba prilezitostne, tak je zbytocne zakladat na to podnikanie.

Tak ako pred tym tu uz niekto spominal, treba to skusit, ci sa to vobec vyplati (1-2 krat) a nasledne sa rozhodnut ako dalej.
misstka
09.07.11,18:46
no ak by si si založil živnosť alebo sro, s predmetom kúpa a predaj nehnuteľností tak by to už bola realitná činnosť... nie? opravte ma ak sa mýlim...

na tvojom mieste by som si to najprv vyskúšal... tzv. nanečisto... nakoľko kúpiť byt a prerobiť môžeš aj ako fyzická osoba a predať taktiež...(budeš platiť daň zo zisku) možno ťa toto podnikanie prejde už pri prvom byte, nakoľko zohnať kupujúceho, ktorému sa bude páčiť tvoj vkus po rekonštrukcií je dosť náročné... - predsa len neprerobené byty sa ľahšie predávajú...

No ja neviem, mám skôr opačný názor, že práve viac ľudí chce zrekonštruovanú nehnuteľnosť, nakoľko na prerábanie nemajú čas alebo chuť, prípadne aj oboje.
Ak sa byt zrekonštruuje, samozrejme treba neutrálne, nie žiadne výstrelky a výstredne farby, tak aj vyzerá oveľa lepšie a podľa mňa sa predá práve ľahšie.
kozmikgirl
13.07.11,06:32
ale ako je to potom s uctovanim realitky? Ide mi hlavne o sprostredkovanie nehnutelnosti