Ema1
23.01.11,12:52
Môj manžel pracuje popri zamestnaní aj na živnosť. Z toho dôvodu si dáva robiť daňové priznanie účtovníčke. Keďže sa jedná len o pár €, daňové priznanie je celkom jednoduché, ale keďže ja v danej oblasti nepracujem a bojím sa,že niečo zanedbám, rozhodli sme sa radšej pre účtovníčku. A tu mám ten problém, už sme požiadali dve panie, ktoré nám zakaždým daňové priznanie spravia, ale s chybami a nakoniec to aj tak ja opravím a pošlem na Daňové. Prosím, poraďte mi, ži pri jednoduchom DP kde zapíšem len zárobok, vykážem paušálne výdavky zosúladím so zárobkom popri zamestnaní mám sledovať aj nejaké vyhlášky? Max. zárobok pre soc. poisťovňu nedosahuje a vo všeobecnej sa robí zúčtovanie a to je všetko? Ďakujem
IvoM
23.01.11,16:24
Ema, nechce sa mi veriť aby tak jednuduchú úlohu ako uvádzaš nezvládla účtovníčka s praxou v JÚ, ak nechceš sledovať zmeny zákonov tak sa obráť na niekoho kto sa v tom vyzná.
Ema1
23.01.11,16:36
Joj, tak toto ma mrzí, ja som sa zle vyjadrila, nie že by účtovníčky nevedeli spracovať DP, ale jednoducho sme mali smolu, že v tom návale, čo oni majú počas daňového obdobia nám po dva razy niečo neuplatnili. Ale ja nechcem riešiť prácu iných. Ja som sa chcela len spýtať, či je náročné sledovať tie zmeny zákonov.
peton
23.01.11,16:38
Náročné na čas a nákladné na peniaze. Na ušetrenie času i nákladov je tu Porada. :-)

Pokiaľ ide o účtovníčky, tie nemusia byť zlé, len jednoducho mnoho ľudí si všetko necháva na poslednú chvíľu a oni potom jednoducho nestíhajú a sem-tam sa stane čo sa stane. Nemalo by, ale stáva sa. Práca účtovníka nikdy nebola a žiaľ asi ani nebude docenená.
Ema1
23.01.11,16:51
To je pravda, že na Porade sa dá všeličomu priučiť, som tu krátko, zároveň som v tomto smere začiatočník a veľmi si vážim ľudí, ktorí sú tu ochotní pomáhať druhým. Ďakujem
heňa36
26.01.11,19:03
Dobrý deň! Chcela by som sa opýtať, či si môže SZČO(ktorý je zároveň študent denného štúdia a pracuje ako finančný poradca v poisťovni) dať do nákladov aj bloky z odevu, ktorý si kúpil na výkon svojej práce( spoločenské nohavice a vesta) ?????? Ďakujem!
KEJKA
26.01.11,19:18
nemôže.
ani1
05.02.11,14:17
môžem sa spýtať, prosím : nezdaniteľná čast - 4025,70 ?
a na životné poistenie koľko môžem odpísať? vďaka za pomoc....
ego.mc
05.02.11,14:27
nezdaniteľná časť - 4025,70
životné poistenie - 398,33