miroslavala
23.01.11,14:27
Zdravím.
V práci mám kolegov "neformálne" zaučiť pracovať na PC. Ide v priemere o päťdesiatnikov, a tak je potrebné začať najprv banálnymi vecami - zapnutie PC, uchopenie myši, možno po 2 týždňoch sa dostaneme k MS Wordu :D
Chcem sa preto opýtať, či neviete o nejakom materiáli na nete, z ktorého by som mohla "pri výuke" čerpať, ktorého by som sa mohla držať?
Prípadne nejaké rady, ako učenie zefektívniť, ako ich presvedčiť, že sa PC nemusia báť.

Ďakujem.
misoft
23.01.11,16:23
pistik71
23.01.11,16:23
Staci sa drzat toho co vies, a toho co aj skutocne potrebujes. U nas je free kurz dost tazke najst, pretoze kazdy si vsetko drzi pre seba a mysli si ze bude nenahraditelny a dolezity. Ak by som mal nieco spracovane, tak ti s radostou poslem, ale nemam, aj ked som nieco podobne niekedy robil. Ja som skratka uvazoval ako zacinajuci uzivatel a podla toho som sa im snazil vysvetlit co treba.
jojom
23.01.11,17:40
A čo tak skúsiť niečo na spôsob ECDL. Vzorových testov je na nete celkom dosť a podla toho postupovať. http://www.ecdl.sk/testy-ecdl/demotesty
arizona
23.01.11,18:19
Rozalka
23.01.11,18:24
Zdravím.
V práci mám kolegov "neformálne" zaučiť pracovať na PC. Ide v priemere o päťdesiatnikov, a tak je potrebné začať najprv banálnymi vecami - zapnutie PC, uchopenie myši, možno po 2 týždňoch sa dostaneme k MS Wordu :D
Chcem sa preto opýtať, či neviete o nejakom materiáli na nete, z ktorého by som mohla "pri výuke" čerpať, ktorého by som sa mohla držať?
Prípadne nejaké rady, ako učenie zefektívniť, ako ich presvedčiť, že sa PC nemusia báť.

Ďakujem.

Ja som sa asi urazila .... prečo si myslíš, že tí päťdesiatnici nevedia uchopiť myš?
misoft
23.01.11,18:26
:D:D Podľa toho, akú myš. Tú s káblikom uchopia, lenže tú sivú s chvostíkom - ťažko http://mojazabava.wbl.sk/Smajlik_r__zne/newsmile095.gif
Fero11
23.01.11,19:49
Zavisi od toho, co sa bude od tych ludi vyzadovat aby pri svojej praci vedeli. Darmo im budes hustit do hlavy vnutorny strukturu PC, CPU, I/O zariadenia, zbernica atd .... ked budu pouzivat nejake tabulkove editory na zapisovanie udajov.
Samozrejme nejaku vseobecnu predstavu o PC a OS je potrebne vysvetlit, ale to je tak na 1/2 - 1 hod.
Potom by som presiel ku konkretnym programom, ktore budu pouzivat.
Pamatam sa ked mna dali na PC kurz pre pokrocilych a teta zacala hovorit, ze kliknite 2x na ecko (internet explorer), ze tak sa zapina internet a to hore kde sa pise www je url. Ja som jej povedal, ze to nemysli vazne ?? A ona, ze ja som za to platena. A ja na to, ci si nepomylila tento kurz s materskou skolkou .... :) ale potom to uz islo :D dokonca nas naucila vytvorit si aj web stranky, samozrejme vo worde :D:D to uz som mal fakt dost a odisiel som prec
miroslavala
23.01.11,20:10
Rozalka, v ziadnom pripade som nechcela nikoho urazit :) Su to ludia, ktorych poznam, viem asi, aki su v tejto oblasti zrucni a som milo prekvapena, ze sa chcu zdokonalit. Velmi rada by som ich to naucila co najlepsie :) Ide o zdravotne postihnutych ludi, zdruzenych v NZO na pomoc obciam.
K otazke, co budu vyuzivat, co ich treba naucit - napisat a upravit list, zivotopis, ziadost vo worde, poslat to e-mailom, zakladne operacie v exceli, napr. suma, precitat si e-mailovu postu, najst nejaky zakon na webe, ulozit si veci z webu do PC, kopirovat subory z/do PC/mobilu, zapnut antivirovu kontrolu, a tak podobne.
Vsetky prispevky mi velmi-velmi pomohli, mam sa o co opriet a postupne na tom mozeme zacat pracovat. Uz sa aj tesim :)
Dakujem vam!
Rozalka
23.01.11,20:44
Miroslavala, ja som trochu srandovala, neboj, neurazila som sa.
Podľa toho, čo tu píšeš, asi by bolo potrebné len si spraviť náčrt, v akom poradí je nutné postupovať, ostatné je napísané veľmi dobre, verím, že to zvládneš k svojej ale najmä k spokojnosti žiakov. Držím palce.
Hanuli
23.01.11,21:10
Zdravím, možno by pomohli aj materiály uverejnené na stránke infovek/predmety/informatika/materialy