Margareta76
23.01.11,14:43
Prosim poradte mi, ktory Corel Draw si mam kupit? Ja som myslela, ze existuje iba jedna verzia Corel Draw :) A nie - X3, X4, X5 a mozno este viac verzii, o ktorych ani neviem. Rada by som ho vyuzila pre sukromne ucely na tvorbu obrazkov pre nasu internetovu stanku. A taktiez by som bola rada, keby je v slovencine alebo cestine, ale nie je to podmienkou. Dakujem za pomoc pri vybere Corel Draw-u.
LucasKE
23.01.11,14:18
Čím vyššie číslo, tým je verzia novšia. Záleží, či ten program utiahne tvoj počítač. Ak áno, tak by som volil čo najnovšiu verziu - čiže X5.
Pozri si na webe optimálne požiadavky na prácu so zvoleným Corelom.
A nakoniec napíšem to, čo už určite vieš, keď to ideš kupovať. Corel je primárne určený na vektorovú grafiku. Na fotky a rastrové obrázky sú iné programy.
Vlado40
23.01.11,14:24
pistik71
23.01.11,16:25
Otazne je co potrebujes robit, a ci vobec CorelDraw potrebujes. Mozno by ti stacila aj X3, ktora sa nie tak davno predavala vo vypredaji za par eur (bez manualov).
kergulaan
23.01.11,16:41
Skus inkscape - je zadarmo a aspon zistis co ti treba. Podla tvojho zadania, ziadnu velku vodu vo vektorovej grafike mutit nejdes a tak by ti to malo stacit.

http://downloads.zoznam.sk/program/inkscape-49
majkii
24.01.11,20:13
Pokiaľ chceš corel využívať doma (nie na komerčné účely) je možné za cca 80 € s DPH kúpiť verziu CorelDRAW® Home & Student Suite X5 CZE. Samozrejme súčasťou je aj Photo-paint na úpravu rastrových obrázkov a fotografií, corel Capture na zaznamenanie obrazovky.
Margareta76
25.01.11,15:36
Aj som Vam zabudla podakovat za odpovede, DAKUJEM :)
Zužu
03.10.11,10:28
Prosím, pomôžte mi. Potrebujem niečo prepísať v CorelDraw. Mám tam narobené etikety a potrebujem opraviť nejaký text a nejde mi to. Kliknem na nástroj text /veľké A/, potom sa postavím na text, ktorý chcem opraviť, ale nejde to. treba ešte niekde kliknúť?