Bren77
23.01.11,16:15
Dobrý deň,

zakladáme novú spoločnosť sro a nevieme si ujasnit nejake pravidla DPH v ramci struktury fungovania firmy.

Firma bude inkasovat mesacne PRIJEM zo zahranicia za urcite sprostredkovanie sluzieb pre slovenskych zakaznikov. Sluzby na slovensku budu sprostredkovane urcitymi "dealarmi"

Kde 2/3 prijmov celej firmy zo zahranicia budu inkasovat tito dealeri na SK a 1/3 bude ostavat na rozvoj firmy resp. investicie a tvorbu zisku.

Chcel by som sa spytat AK by bolo firma-SRO platcom DPH uplatnovala by sa tato dph aj na tieto vydaje pre sk dealerov?

Priklad:

firma SRO dostane platbu zo zahranicia za vykonanu sluzbu 30EUR, firma 20eur vyplati este v ten mesiac 20EUR dealerov a 10EUR si ponecha na svoj vykon a naklady. konecni dealeri niesu ziadny platcovia dph su to obycajne fyzicke osoby s ICO.....

Mozno to zle chapem....Ale poprosim Vas o vysvetelnie.....

DAKUJEM

Bren
KEJKA
23.01.11,15:39
firma SRO dostane platbu zo zahranicia za vykonanu sluzbu 30EUR, firma 20eur vyplati este v ten mesiac 20EUR dealerov a 10EUR si ponecha na svoj vykon a naklady. konecni dealeri niesu ziadny platcovia dph su to obycajne fyzicke osoby s ICO.....

vyššie uvedené platí, ak nie ste platitelia DPH.
Ak by ste boli platiteľmi DPH, tak sa tržby "očistia" od odvedenej DPH a ďalej sa s nimi narába-prerozdeľuje.
Pokiaľ vykonávate služby do krajín EU, je takmer isté, že sa musíte zaregistrovať podľa §7a) a takmer isté, že budete podávať Súhrnný výkaz DPH. Služby do EU však aj tak budete faktúrovať bez DPH. §7a) - budete iba platiť DPH v prípade nákupov z EU, nič si nebudete odpočítavať, stále v bežnom tuzemskom styku bude sro vystupovať ako neplatiteľ.
===================
Vzhľadom na predmet činnosti, naznačenie obchodov smerom do EU nevidím reálnu výhodu a využitie zaregiostrovať sa poda §4 za "riadneho" platiteľa DPH.
Bren77
23.01.11,15:53
DAKUJEM velmi PEKNE za ODPOVED.
Tak nejako som si to predstavoval - vsetko co sa dostane do firmy zo spoluprace ktoru sprostredkovali dealeri chceme percentualne prerozdelit bez ziadnych zasahov dane-myslim DPH.

Ak to porovnam napriklad s OVB sprostredkovatel poistenia tiez ma dealorov a tiez vyplaca z plnych sprostredkovanych sum dealorom a tam neuplatnuje ziadne DPH pre dealerov vo svojej strukture....sprostredkovatelov.

Oni asi tiez niesu platcami DPH ze - OVB?

Samozrejme my nebudeme sprostredkovavat poistenie... :-D

DAKUJEM
KEJKA
23.01.11,17:40
presne v tom môže byť háčik, že sa nezaoberáte poistením.
Kludne sa môže stať, že sa budete musieť povinne registrovať kvôli obratu.
Bren77
23.01.11,17:49
Hmmm,

možu ma prinutit byt platca DPH ??? aj ked nechcem?

V podstate sa tiez jedna o sprostredkovanie fin.sluzieb ....ale z ineho sudka... Sprostredkovanie obchodovania na trhoch a na tie sluzby sa neuplatnuju DPH ani v zahranici.... pre napr. nasu klientelu.... Ja som len sprostredkovatel a zmluva obchodnika s nimi je podpisovana medzi nimi... Ja dostavam len pravidelnu proviziu .... podla ich aktivit...


DAKUJEM
IvoM
23.01.11,18:00
Hmmm,

možu ma prinutit byt platca DPH ??? aj ked nechcem?

A Ty si myslíš že všetci sa registrovali dobrovoľne ? :-)

V podstate sa tiez jedna o sprostredkovanie fin.sluzieb ....ale z ineho sudka... Sprostredkovanie obchodovania na trhoch a na tie sluzby sa neuplatnuju DPH ani v zahranici.... pre napr. nasu klientelu.... Ja som len sprostredkovatel a zmluva obchodnika s nimi je podpisovana medzi nimi... Ja dostavam len pravidelnu proviziu .... podla ich aktivit...

Podľa toho čo píšeš by Tvoja čnnosť mohla spadať pod §39.1f ak by išlo o sprostredkovanie CP /akcii/ takže by sa tento príjem nazahŕňal do obratu pre DPH

DAKUJEM
*
Bren77
24.01.11,19:10
Ivo DIKY,

za odpoved. To co pises by znamenalo ze by firma mohla byt platcom DPH ale tamten obrat by sa do toho neratal....ak som dobre porozumel.

Takze 99% vykonov - prijmov by bolo vynatych z obratu DPH, a ja by som si uplatnoval DPH na vratky pre tovar ktory som do firmy nakupil?