Ema1
23.01.11,15:21
Z programu Form Studio som si stiahla výdavkový pokl. doklad., zaujíma ma či ho môžem použiť v učtovníctve, či má všetky náležitosti.
Stefan2005
23.01.11,15:22
Z programu Form Studio som si stiahla výdavkový pokl. doklad., zaujíma ma či ho môžem použiť v učtovníctve, či má všetky náležitosti.

Všetky náležitosti bude mať doklad až jeho vyplnením. Aké indície ťa vedú k pochybnostiam o jeho použití v účtovníctve?
Ema1
23.01.11,16:19
Obávala som sa toho, že doklad z programu Form Studio nie je vzorovo totožný z tlačivom zo Ševt-u.
A ešte ma zaujíma keď dostanem výdavkový doklad od podnikateľa, ktorý je platcom DPH a na VPK nie je jeho rozpis dane, má to mňa ako príjemcu zaujímať, alebo je to jeho vec. Ja môžem zúčtovať aj takýto doklad?
ladyrs
23.01.11,16:26
Obávala som sa toho, že doklad z programu Form Studio nie je vzorovo totožný z tlačivom zo Ševt-u.
A ešte ma zaujíma keď dostanem výdavkový doklad od podnikateľa, ktorý je platcom DPH a na VPK nie je jeho rozpis dane, má to mňa ako príjemcu zaujímať, alebo je to jeho vec. Ja môžem zúčtovať aj takýto doklad?

máš tie pojmy troška pomiešané...... ak odberateľ uhrádza niečo tebe, PPD vystavuješ ty, ak si platiteľom DPH,tak daň je rozpísaná na Fa, keď zase opačne, ty si odberateľ, tak ti dodávateľ vystaví Fa,kde je daň /ak je platiteľom/ rozpísaná, pri nákupoch za hotové dostávaš bloček z ERP,kde je daň tiež rozpísaná......
Ema1
23.01.11,16:46
Chcem sa spýtať, keď vykonám prácu, podnikateľ mi za prácu zaplatí na základe fa v hotovosti a mi dá VPD, na základe jeho VPD si ja musím vypísať PPD pre evidenciu do pokladničnej knihy, nie? A práve na tom VPD od podnikateľa ma zaujíma, či nemusí byť napísaná aj DPH alebo stačí keď tam bude uvedená suma a ostatné bude na fa?
ladyrs
23.01.11,16:49
Chcem sa spýtať, keď vykonám prácu, podnikateľ mi za prácu zaplatí na základe fa v hotovosti a mi dá VPD, na základe jeho VPD si ja musím vypísať PPD pre evidenciu do pokladničnej knihy, nie? A práve na tom VPD od podnikateľa ma zaujíma, či nemusí byť napísaná aj DPH alebo stačí keď tam bude uvedená suma a ostatné bude na fa?

tebe vzniká daňová povinnosť na základe tvojej vystavenej faktúry, na pokl.doklady nerozpisujeme základ a daň, musia tam ale byť identifikačné údaje obidvoch strán, vrátane podpisov
Ema1
23.01.11,16:55
Ďakujem, nevedela som, že na pokl.dokladoch nemusí byť rozpísaná daň.