Wotan
23.01.11,18:22
Chcel by som zacat podnikat v oblasti osobnej prepravy /NIE taxi/, vedeli by ste mi prosim poradit v tychto bodoch?:

- aku cinnost si uviest v zivnost. liste
- je potrebne nejak oznacit si auto, ze sa jedna o prepravu osob? /nerad by som nieco na auto lepil, kedze je relativne nove/
- je potrebne platit dan z mot. vozidla? A ked napr. niektory mesiac nebudem vyuzivat auto na tuto cinnost? Jedna sa totiz o nepravidelnu prepravu - idem, ked si niekto prepravu objedna napr. na mojom webe.
- asi je potrebne mat stanoveny cennik, taxameter predpokladam ze nie, kedze sa nejedna o taxisluzbu
- je potrebne vykonat nejake specialne testy alebo vysetrenia, kedze budem vlastne vodic-podnikatel?

- co vsetko je este potrebne vediet, mate niekto s tym skusenosti?

dakujem
akina
24.01.11,10:57
Ak to nebude taxislužba, tak potrebujete voľnú živnosť: cestná motorová oprava vykonávaná osobnými vozidlami do 9 miest na sedenie. Daň z MV budete platiť.
Wotan
25.01.11,19:03
dakujem za info, hlavne by ma zaujimalo, ci auto teda musi byt nejako oznacene, a ci je potrebne nejake lekarske potvrdenie na sposobilost atd...
Peacemaker11
26.01.11,08:23
Ty nechces mať označene auto ??? A reklamu si ako urobis???? das billboardi???
Sak ked si pozries tak každa taxi služba ma cele auto poznačene logom.
Ak akina ma pravdu a je to volna živnosť žiadnu sposobilosť asi nebudes potrebovať. Lebo asi by to nedavali do rozsahu volných živnosti ak by si potreboval na to niečo specificke ako to je pri soferoch taxiku.
Wotan
26.01.11,16:51
nie, auto naozaj nechcem mat oznacene, nakolko je nove. A neplanujem rozvoz ludi na zaklade toho, ze by ma ludia na ulici zastavovali ked zbadaju reklamu na aute. Budem mat vlastny web, kde ludia presne najdu kedy som volny , zvolia trasu, a automaticky im to vypocita cenu, pocet km a posle objednavku.

Len to som chcel vediet, ci nie je nahodou povinne oznacenie vozidla, ale podla vsetkeho asi nie..tak dakujem :)
jurga
26.01.11,17:29
nie, auto naozaj nechcem mat oznacene, nakolko je nove. A neplanujem rozvoz ludi na zaklade toho, ze by ma ludia na ulici zastavovali ked zbadaju reklamu na aute. Budem mat vlastny web, kde ludia presne najdu kedy som volny , zvolia trasu, a automaticky im to vypocita cenu, pocet km a posle objednavku.

Len to som chcel vediet, ci nie je nahodou povinne oznacenie vozidla, ale podla vsetkeho asi nie..tak dakujem :)

Napíš o polroka,koľko ľudí si pomocou toho webu na tom novom aute odviezol.
Wotan
26.01.11,18:16
kedze som programator, nie je problem pomocou webu prilakat mnozstvo ludi... a existuje aj ina forma reklamy okrem nalepiek na aute...

A bude sa jednat len o mensie financne prilepsenie touto prepravou, nakolko okrem toho mam dalsie hlavne zivnosti a este aj zamestnanie :)

Takze uplne staci, ked za tyzden prepravim 5 ludi v blizkom okoli do destinacii, ktorych aj tak denne jazdim sam..
batorek
17.02.11,14:04
Dobrý deň
Ja sa chcem spýtať ako mám účtovať taxikára, dáva PPD km si nevedie má len koľko benzínu nakúpil. Povedal že má určenú tarifu na ceny a nemusí si niesť km. A ani cestovné náhrady nechce aby boli účtované,lplatí DMV a nemá auto v podnikaní.
Ešte som taxikára neúčtovala čítala som príspevky, ale by som sa chcela uistiť že to dobre urobím. Prosím poradiť ďakujem Batorek
soonny
14.04.11,14:55
dobry den chcem sa spytat co potrebujem nato ked chcem prepravovat osoby na zaklade dohody,a ci je rozdiel ked tie osoby poznam a ked nie?dakujem
jakubko2003
14.04.11,16:54
Ahoj, vybav si živnosť na Cestná motorová doprava vykonávaná
osobnými vozidlami do 9 miest na sedenie - ak budeš poskytovať prepravu do 9 miest. Ak by to bolo viac miest na sedenie, tak si musíš vybaviť povolenie na príslušnom krajskom úrade pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie (k tomu by si potreboval odbornú spôsobilosť, finančnú spoľahlivosť...). Takže najskôr vyrieš, koľko bude miest...