Anita7
23.01.11,19:44
Ahojte,

ako zaúčtujete Faktúru v programe ALFA od dodávateľa, ktorý je neplatca DPH? Tzn., odberateľ (v mojom prípade - ja som platca DPH a dodávateľ nie je platcom DPH)

Ďakujem
rodina1
23.01.11,18:49
Ahojte,

ako zaúčtujete Faktúru v programe ALFA od dodávateľa, ktorý je neplatca DPH? Tzn., odberateľ (v mojom prípade - ja som platca DPH a dodávateľ nie je platcom DPH)

Ďakujem
Faktúru v prvom rade zaeviduješ do knihy záväzkov a to tým spôsobom, že celú sumu dáš do riadku s 0% DPH. Tak budeš mať celú sumu v záväzku.
Keď uhradíš faktúru, dáš buď výdavok (v hotovosti, alebo z banky), spáruješ so záväzkom cez F7 a celá suma sa ti dostane do VOZD (podľa členenia, čoho sa faktúra týka)
Anita7
23.01.11,19:15
A faktúrku z ČR, ktorá je vystavená bez DPH????
katka s.
23.01.11,19:22
Pri evidencii záväzku v riadku s názvom Typ dokladu otvoríš roletku a vyberieš čo potrebuješ - Faktúra EU tovar, služby, par. 69..... Podľa toho čo vyberieš sa ti suma nasmeruje do daň. priznania DPH. Uvedieš menu v akej je faktúra vystavená, príp. sumu v cudzej mene a kurzy (program vždy vysvieti dátum z ktorého máš uvieš kurz záväzku).
Anita7
24.01.11,13:03
Ako postupovať v prípade, resp. či existuje možnosť uplatniť si odpočet DPH v prípade, ak som uhradila FA od dodávateľa (platca DPH) v mesiaci, v ktorom som sa stala aj ja platcom DPH?

Dátum vystavenia FA ako aj dátum zdaniteľ.plnenia je mesiac, v ktorom som ešte nebola platcom DPH.....

Ako to zaúčtovať v "ALFE"?