matelkoxxl
23.01.11,21:45
zdravim.
mam otazku ohladom vratenia dane. kamos mi hovoril,ze vraj sa to da,ale ja neviem ako a neviem co k tomu treba.
takze som student a pracujem na dohodu v jednej pocitacovej firme,kde mam v dohode uvedenu sumu 50 eur/mesiac. mam narok na vratenie dane,ak ano,ako mam postupovat?
dakujem za rady!
Stefan
Xanti
23.01.11,20:49
A nemáš podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov? Lebo ak áno, tak potom Ti žiadnu daň nesťahujú.

Ako máš na vyplatnej páske, v hrubom , v čistom mzda .. a daň. ?
matelkoxxl
24.01.11,11:33
tak vyplatnu pasku tam nemam,stale 15-teho dostanem na ruku 50 eur.
mam podpisanu iba dohodu o brigadnickej praci studentov. tam nic o dani neni...
Xanti
24.01.11,11:36
Pýtaj si od zamestnávateľa "Potvrdenie o zdaniteľných prijmoch" .. ak Ti ho dá a v ňom nájdeš stiahnutú daň tak si podaj DP typ A a tú daň dostaneš späť.
To potvrdenie dáš ako prílohu k DP.
matelkoxxl
24.01.11,11:48
aha,takze musim podavat danove priznanie?fuha,nejako vela info naraz,este som to nikdy nedaval,neviem ani kde, co, ako :-)
a dakujem za rady ;)
Xanti
24.01.11,11:51
Ak tvoj ročný príjem neprekročí 2012,85 € tak podať DP nemusíš. Ale ak Ti však bola sťahovaná daň, a ty to DP podáš tak sa TI tá daň vráti.
matelkoxxl
10.01.12,16:16
takze teraz mam podobny problem.
od januara asi do maja som este ako student robil na dohodu o brigadnickej praci pre jednu firmu, ktoru som spominal uz vyssie. potom som statnicoval a od septembra som mal podpisanu dohodu s agenturou trenkwalder, kde som podpisal aj vyhlasenie o dani z prijmov, alebo ako to bolo.
koncom septembra som zacal pracovat aj v dalsej brigadnickej agenture, kde mi prijem za september este museli zdanit, kedze to vyhlasenie mozem mat podpisane iba u jedneho zamestnavatela. potom som sa v prvej agenture odhlasil a robil som na dohodou uz iba v druhej agenture, kde som aj podpisal vyhlasenie od 1.oktobra. cize tam mi potom prijem uz nezdanovali.
niekedy koncom novembra som zas zacal pracovat pre jednu firmu zasa na dohodu, cize oni mi tiez museli novembrovi prijem zdanit a potom od 1. decembra som uz podpisal vyhlasenie u nich a v agenture som sa uz odhlasil k 1.12.
cize teraz ked by som xcel spät dan, musim od kazdeho zamestnavatela, u ktoreho som pracoval na dohodu, poziadat nejake potvrdenie o prijme a potom podat danove?
mam v tom chaos a neviem na koho sa obratit.
dufam, ze ste ma pochopili :-)
Tweety
10.01.12,16:18
takze teraz mam podobny problem.
od januara asi do maja som este ako student robil na dohodu o brigadnickej praci pre jednu firmu, ktoru som spominal uz vyssie. potom som statnicoval a od septembra som mal podpisanu dohodu s agenturou trenkwalder, kde som podpisal aj vyhlasenie o dani z prijmov, alebo ako to bolo.
koncom septembra som zacal pracovat aj v dalsej brigadnickej agenture, kde mi prijem za september este museli zdanit, kedze to vyhlasenie mozem mat podpisane iba u jedneho zamestnavatela. potom som sa v prvej agenture odhlasil a robil som na dohodou uz iba v druhej agenture, kde som aj podpisal vyhlasenie od 1.oktobra. cize tam mi potom prijem uz nezdanovali.
niekedy koncom novembra som zas zacal pracovat pre jednu firmu zasa na dohodu, cize oni mi tiez museli novembrovi prijem zdanit a potom od 1. decembra som uz podpisal vyhlasenie u nich a v agenture som sa uz odhlasil k 1.12.
cize teraz ked by som xcel spät dan, musim od kazdeho zamestnavatela, u ktoreho som pracoval na dohodu, poziadat nejake potvrdenie o prijme a potom podat danove?
mam v tom chaos a neviem na koho sa obratit.
dufam, ze ste ma pochopili :-) Každý zamestnáv. Ti dá potvrdenie o príjem zo ZČ, a tieto potvrdenia predložíš zamestnáv., ktorého môžeš v termíne do 15.2. požiadať o RZD, ale ak nechceš aby Ti robil zamestnáv. RZD, sám si podáš do 31.3. DP.
matelkoxxl
28.02.12,13:00
a este by som sa chcel opytat, do akej sumy mi dan vratia? dakujem za odpovede!
veronikasad
28.02.12,13:04
a este by som sa chcel opytat, do akej sumy mi dan vratia? dakujem za odpovede!
uveď výšku príjmov od všetkých zamestnavatelov a výšku zrazenej dane
matelkoxxl
28.02.12,13:09
tak od vsetkych este neviem, lebo vyuctovanie mi zatial poslal iba jeden, ale u neho som mal najvyssi zarobok, cize ostatni budu ovela nizsie. od toho jedneho mam mzda - 1045 a vyska zrazenej dane 198 eur. u dalsieho som mal podpisanu dohodu na 50 mesacne a robil som tam 5 mesiacov, cize prijem by mal byt asi 250 eur.
Tweety
28.02.12,13:19
Vrátia sa Ti všetky zaplatené preddavky.