VladimirBA
24.01.11,10:00
Pekný deň,
som zamestnaný v s.r.o., ktorej majiteľmi sú 2 spoločníci (jeden z ČR druhý zo SR) v pomere cca 90/10. Obaja sa rozhodli spoločnosť predať a ponúkli ju ako zamestnancovi mne - odkúpenie 100%-neho podielu.
Spoločnosť normálne funguje už vyše 10 rokov. Základné imanie spoločnosti uvádzané v OR je cca 50.000 eur, ale spoločnosť v podstate nemá žiaden majetok, len 2 cca 7 ročné autá, nejaký nábytok a 2 počítače s nulovou zostatkovou hodnotou a hlavne vraj akési viacmenej "vymyslené" know-how. Priemerný ročný čistý zisk sa pohybuje v rozmedzi 3.000 - 4.000 eur.
Zaujímalo by ma hlavne :
Aká je cca reálna suma za odkúpenie takejto s. r. o. ?
Prípadne aj :
Ak ju odkúpim, musím si ešte otvoriť aj živnosť ?
Je problém, ak by som chcel rozšíriť predmet podnikania spoločnosti o ďalšie ?
zalobaba
24.01.11,09:08
Pekný deň,
som zamestnaný v s.r.o., ktorej majiteľmi sú 2 spoločníci (jeden z ČR druhý zo SR) v pomere cca 90/10. Obaja sa rozhodli spoločnosť predať a ponúkli ju ako zamestnancovi mne - odkúpenie 100%-neho podielu.
Spoločnosť normálne funguje už vyše 10 rokov. Základné imanie spoločnosti uvádzané v OR je cca 50.000 eur, ale spoločnosť v podstate nemá žiaden majetok, len 2 cca 7 ročné autá, nejaký nábytok a 2 počítače s nulovou zostatkovou hodnotou a hlavne vraj akési viacmenej "vymyslené" know-how. Priemerný ročný čistý zisk sa pohybuje v rozmedzi 3.000 - 4.000 eur.
Zaujímalo by ma hlavne :
Aká je cca reálna suma za odkúpenie takejto s. r. o. ? otázku by ti malo zodpovedať účtovníctvo danej sro
Prípadne aj :
Ak ju odkúpim, musím si ešte otvoriť aj živnosť ? nie
Je problém, ak by som chcel rozšíriť predmet podnikania spoločnosti o ďalšie ? nie je