zuzana kk
24.01.11,13:19
Ahojte,
neviem či som dobre zaradila tému, ale...

10.2.2011 idem oficiálne na materskú dovolenku.
Za rok 2010 mám však ešte 7 dní nevyčerpanej dovolenky.

Nakoľko sa cítim ok chcela by som do 10.2. 2011 pracovať s tým, že by som chcela aby mi zamestnvateľ nevyčerpanú dovolenku za rok 2010 preplatil medzi materskou a rodičovskou dovolenku.
Je to možné? alebo ma môže prinútiť zamestnávateľ vyčerpať si dovolenku za 2010 ešte pred nástupom na materskú?

Počas materskej dovolenky (nástup 10.2.2011) sa my myslím ráta aj nárok na čerpanie normálnej dovolenky za rok 2011.(cca to bude asi tých 20 dní)
Znamenalo by to potom že pred nástupom na rodičovskú dovolenku by mi mal zamestnávateľ preplatiť spolu 27 dní dovolenky?
t.j. po skončení materskej by som akože čerpala 27 dní dovolenku (príjem od zamestnávateľa) a až potom by som nastúpila na rodičovskú (príjem so SP) ?

Ďakujem pekne
ivka70
24.01.11,12:24
Ahojte,
neviem či som dobre zaradila tému, ale...

10.2.2011 idem oficiálne na materskú dovolenku.
Za rok 2010 mám však ešte 7 dní nevyčerpanej dovolenky.

Nakoľko sa cítim ok chcela by som do 10.2. 2011 pracovať s tým, že by som chcela aby mi zamestnvateľ nevyčerpanú dovolenku za rok 2010 preplatil medzi materskou a rodičovskou dovolenku.
Je to možné? Nie, nie je to mozne preplatit, musela by si nastupit do prace a cerpat ju alebo ma môže prinútiť zamestnávateľ vyčerpať si dovolenku za 2010 ešte pred nástupom na materskú? ano, moze ti nariadit cerpanie dovolenky pred MD

Počas materskej dovolenky (nástup 10.2.2011) sa mi myslím ráta aj nárok na čerpanie normálnej dovolenky za rok 2011.(cca to bude asi tých 20 dní)
Znamenalo by to potom že pred nástupom na rodičovskú dovolenku by mi mal zamestnávateľ preplatiť spolu 27 dní dovolenky? este raz, preplatit dovolenku ti moze az pri ukonceni PP
t.j. po skončení materskej by som akože čerpala 27 dní dovolenku (príjem od zamestnávateľa) a až potom by som nastúpila na rodičovskú (príjem so SP) ? ano, ale v case cerpania dovolenky si riadnym zamestnanacom, ktory cerpa dovolenku a nie je chraneny pred vypovedou, s cerpanim dovolenky musi zamestnavatel suhlasit

Ďakujem pekne


Inak dovolenka kvoli MD a RD neprepada a mozes si ju cerpat po ukonceni RD ... kludne ja po dalsej RD ...kedy sa ti urcite viac zide napr. pri nastupe dietata do skolky.
zuzana kk
26.01.11,10:58
Dakujem..