amara
24.01.11,14:10
Vie mi niekto vysvetliť čo to znamená: FullHD LCD televízor a že to má aj internet - našla som ponuku na letáku Samsung LE37C650 a ja potrebujem aj televízor ale aj internet. Ako by to fungovalo?
Chobot
24.01.11,13:24
Vie mi niekto vysvetliť čo to znamená: FullHD LCD televízor a že to má aj internet - našla som ponuku na letáku Samsung LE37C650 a ja potrebujem aj televízor ale aj internet. Ako by to fungovalo?

Pozri si túto tému:

http://www.porada.sk/t149116-dal-by-sa-pocitac-prepojit-na-televizor-ak-ano-nemohol-by-mi-niketo-napisat-postup.html

Síce nie celá pojednáva o tom, na čo sa pýtaš, ale v príspevkoch od podhygmina nájdeš veľa užitočných informácií na tvoju otázku.
Deiky
24.01.11,14:18
Vie mi niekto vysvetliť čo to znamená: FullHD LCD televízor a že to má aj internet - našla som ponuku na letáku Samsung LE37C650 a ja potrebujem aj televízor ale aj internet. Ako by to fungovalo?

Samsungy maju peknu podporu co sa tyka internetu na TV... Najviac podporovanu sluzbu najdete na LED TV su to telky novej generacie.. Na nej je mozno Ethernetovy port vyuzivat na viacero veci.. V porvom rade Internet ako pisete.. Je tam funkcie Internet@TV ktorou si môzete po pripojeni káblu alebo pripojenim sa cez wifi (ak mate model s wifi) sledovat napr videa na youtube, sledovat vase online galeriie, prihlasit sa na Facebook Twitter, pozriet si pocasie spravy z burzy, z regionov atd, môzeti si telkupremenit na digitalny mega ramcek: ))) cokolvek...... Disponuju pomerne bohatymi funkciami a stale sa aktualizuju aj na starsie modely.. 2 vyuzitim je DLNA server ide o medialny server. Koncept sa zaklada natom ze môzete TV prepojit s inymi zaradeniami ktore tento server maju v sebe zabudovaný... Pri pocitacoch sa da nainstalovat a tak si viete na telke prehraviat filmy z disku v PC ak ma vas fotoaparat DLNA server hned po nafoteni si bezdrôtovo a bez kabelaze viete na telke pozriet fotky ktore ste anilen nestiahli z fotoaparatu amnoho dalsieho.. Osobne vyuzivam DLNA server len trosku ina koncepcia ma viacero funkcii - nepouzivam ani soft dany vyrobcom ten je pre DLNA priliz primitivny a to je jednine v commaju velke medzery... Ale je mnozstvo alternativ...) Bezi mi na multimedialnom servey ktori ide nepretrzite... Niektore Softy podporuju aj moznost transkodovania, to znamena ze v pripade ze telkaneprehrava dany format tak serverto transkoduje a posiela uz format známy pre TV... Ako somnapisal cielom DLNA je spajat jednoducho veci nevyzaduje zvlastne nastavenia pri jednoduchej prevadzke v pripade mojom to bolo trosku zlozitejsie...

To je funkcia tich inteligentnejsich teliek...
Potom su tie menej inteligentne... ktore maju LAN prot napr len kôli moznostiui pripojit sietovy disk alebo len kôli aktualizacii popripade jednoduchych finkcii ako nahranie fotiek do flash pamete...

Zakladne je zistit akymifunkciami z vyssie vypisanych disponuje... Kedze ide o LCD preveril by sim jej moznosti,,, Neviem ci to zacali robit aj k LCD verziam ale az LED TV prisli s tak bohatymi funkciami...
Deiky
24.01.11,14:35
preboha
24.01.11,14:46
funguje to ako bolo povedané vyššie, ja dodám len toľko, že to zďaleka nie je plnohodnotná náhrada klasického internetu. treba si to nechať predviesť v nejakej predajni naživo a budete vedieť o čom som hovoril
Deiky
24.01.11,14:49
funguje to ako bolo povedané vyššie, ja dodám len toľko, že to zďaleka nie je plnohodnotná náhrada klasického internetu. treba si to nechať predviesť v nejakej predajni naživo a budete vedieť o čom som hovoril
Suhlasim na klasicky internet to ma este daleko... ak vyzadujeze plnohodnotný internet tak si postave HTPC... : )
pistik71
26.01.11,16:04
Fero11
26.01.11,16:12
osobne si myslim, ze nie je najlepsie riesenie prehliadat si internet na telke
Jaroslav Dorusinec
26.01.11,16:43
mna by to zaujimalo tiez ako to presne je ale mam takyto stroj s tym ze internet do nehodavam priamo s pocitaca ,ale upozornujem na peniaze ja mam 94cm uhlopriecku a mozem povedat ze je to drahy monitor ked za hodinu zoberie 180w no neviem inak je fakt ze clovek nepotrebuje brile.Dalej ked chces internet musis mat svoj satelit /primac/ja mam zabudovany,dalej-slot,to je taky adapter do ktoreho ide dalej -satelitna karta no cena celkom okolo900E to nepocitam poplatky ktore budes platit aj ked mas tieto veci svoje:v tom mojom je na dialkovom ovladaci gombik ktorim je moznost pozerat videjka co su tam nahrate za to neplatis,musi byt ale kablom spojeny s internetom alebo zapnuty z tv
KEJKA
26.01.11,16:51
.....................

Na tejto Ceskej adrese najdes aj nejake recezie ludi...
http://lcd-televize.heureka.cz/samsung-le37c650/recenze/
..............
:)na tom linku - najlepšia recenzia aspoň na pobavenie
U vás jsem produkt nezakoupil tak nemůžu popsat hodnocení když jsem ho ještě nevyzkoušel poněvadž ho nemám.
mimotemy
Taserda
27.01.11,09:11
Je aj lacnejšia možnosť,satelitný prijímač s internetovým prehliadačom napojeným na router.Stojí to 150€ a pôjde aj na lacnom tv.K routru sa pripojí cez rj45 alebo wifi.Ak nemáte potrebu kupovať nový tv kôli starobe tak voľte túto možnosť.Samozrejme na počítač to nemá,s veľmi veľkou pravdepodobnosťou zatiaľ.
Jaroslav Dorusinec
28.01.11,09:58
no ja som kupoval nie ani kvoli starobe skor uz clovek menej vidi a hlavne kvoli vymozenostiam ktore ponukal Panasonic TX-L37V10E no kto vie o com pisem vie je to skvost este stale aj ked nie je najnovsi
srska
28.01.11,10:52
no ja som kupoval nie ani kvoli starobe skor uz clovek menej vidi a hlavne kvoli vymozenostiam ktore ponukal Panasonic TX-L37V10E no kto vie o com pisem vie je to skvost este stale aj ked nie je najnovsi
súhlasím, tu je recenzia: http://www.digizone.cz/clanky/panasonic-tx-l37v10e-paradni-prakticky/
Jaroslav Hriň
19.11.12,15:03
Dobrý deň, chcem sa spýtať nedávno som si kúpil tv PHILIPS 32PFL4027H/12 je tam možnosť pripojiť sa na internet. Klasické stránky sa dajú prezerať, ale keď chcem si pozrieť napr. archív niektorých relácií z tv prostredníctvom internetu napr. JOJ archív tak mi nechce prehrať zvolenú reláciu podobné je to s online hrami. Dá sa s tým niečo robiť ??? Ďakujem za odpoveď