tomPD
24.01.11,15:29
Zdravim, mal by som otazku. Chcem si pridat reklamu od etarget-u na svoju stranku. Pozeram, ze je mozne to robit aj ako fyzicka osoba, teda aspon podla ich stranky. Ma s tymto niekto skusenosti. Ratam s tym, ze bude treba z toho odvadzat dan, len by som chcel vediet ci to mozem robit ako fyzicka osoba alebo je potrebne stat sa zivnostnikom. Dakujem
trisestri
24.01.11,14:36
Reklamu može mat aj fyzicka osoba,ale podla mna viac efektivnejšia je reklama adsense od google,ostatné naležitosti sa riadia prislušnými danovými predpismi,ak prekročiš nezdanitelné minimum a vznikne ti danová povinost,pravdepodobne budeš musit prejst na živnost
tomPD
24.01.11,14:41
No google som pre zaciatok vylucil najma kvoli tomu, ze som sa docital, ze je potrebne stat sa zivnostnikom a dokonca sa registrovat podla nejakeho §7a na danovom urade. Ci?
trisestri
24.01.11,14:59
ten odsek,ide pravdepodobne o platbu dph z krajín mimo eu,inak ale možno v tomto prípade dojde k zmenám,lebo google už sa vraj ako firma zapísal aj do našho obchodného registra,ten paragraf sa podla niektorých týka aj etargetu,lebo ma sídlo na Gibraltari,takisto sú nejasnosti okolo otázky či príjem z reklám sa považuje za priležitostný alebo nie,ale ak máš dobre stránky,je možne že ti platenú reklamu ponuknu aj iné subjekty a tie vetšinou vyžadujú vystavenie faktúr,na čo treba živnost,tak som prišiel minimalne o 3 klientoch na stale platby za umiestnenie reklám,preto že som im nemál možnost vystavit faktúry.
tomPD
24.01.11,15:04
Ono ide o to, ze to chcem skusit, ci to vobec bude mat zmysel. Nechce sa mi kvoli par euram mesacne zakladat zivnost, platit odvody do ZP a podobne. Preto pre zaciatok hladam alternativu pre FO. Dik za radu :)
trisestri
25.01.11,12:24
tak na skušobnú dobu možež mat ako nepodnikatel-sukromna osoba etarget,umožnuju aj nepodnikatelom umiestnenie reklam