zuzkanochtova
24.01.11,15:30
dakujem
KEJKA
24.01.11,17:42
Dobry den, Prosim Vas o radu, nakolko som bezradna.
11/2010 na ukradli nakladne auto kupene v zahranici 9/2009 bez naroku odpoctu DPH.
V tomto pripade som teda v mesiaci kradeze statu nevracala DPH, spravne?

Od policie sme este stale nedotali vyrozumenie, len papier o zaevidovani kradeze.
Moje otazky:
1/ uctovny odpis spravim vratane 11/2010?
2/ danove odpisy v roku 2010 nerobim?
3/ Ako zuctujem kradez auta ? ..davam to do 549xxx i ked nemam este vyrozumenie od policie?..ak ho budem mat do 31.3.2011 tak to moze byt danovy vydaj?
..ak nie, tak na ktorom ucte mi tato kradez caka i na prechode rokov? 379xxx?
4/ Ako zauctojem pohladavku voci poistovni, nakolko sme tam nahlasili kradez a cakame na peniaze?..ak neviem kolko mi pride na ucet aku vysku tam zauctujem?
5/ Tovar ukradnuty spolu s autom uctujem ako ukradnute auto?

Velmi pekne dakujem za Vasu pomoc..
NA - muselo byť zaťažené DPH-čkou a následne odpočítaná DPH, tzv samozdanenie, inak nerozumiem formulácii "bez nároku odpočtu DPH".
podľa mňa DPH bola odpočítaná, resp. mohla byť odpočítaná. DPH z titulu krádeže teda odviesť musíš. /alebo doplň zadanie/.
1. ano
2. nie
3. 549/082 zost.cena, 343, daňový výdaj to nebude. Ak je šanca, že sa auto nájde, tak môžeš aj 378 MD-pohľadávka voči neznámemu páchateľovi, ale ešte som sa s takým nestretla.
4. 378/648 v predpokladanej výške, vo výške škody, ktorú si nahlásila poisťovni a nezabudni tam pripočítať aj tú DPH, inak náhradu nedostaneš /teda mala byť aj v hlásení pre poisťovňu/
5. tovar účtuješ ako v bode 3
zuzkanochtova
25.01.11,05:16
d