jojka2001
24.01.11,15:47
plis, neviete mi poradit, prisla mi zalohova faktura ,ktoru som z uctu zaplatila....a firma mi vratila neviem preco spat peniaze na ucet, a ziaden doklad mi neposlali, tak teraz neviem ako to mam zauctovat..dakujem pekne...
jojka
ladyrs
24.01.11,14:51
ja by som to účtovala opačným zápisom,ako si účtovala poskytnutú zálohu..... ale by som aj overila,prečo to vrátili späť...... možno nevedeli identifikovať platbu
jojka2001
24.01.11,14:55
volala som tam, uz tam nikto nebol dnes, len do 16h., ale VS vsetko sedi..skor mam tusenie, ze sme nieco kupovali, a tam mame ten predplateny servis na rok2011 uz asi zadarmo, tak to vratili, ale teda aspon bu,alebo mu...
ale neviem ako opacnym zapisom, staci v banke? lebo v pohode zaloh.platby sa davaju BEZ zauctovania, cize to dat v banke opacne len?dakujem krasne
jojka2001
24.01.11,14:59
volala som tam, uz tam nikto nebol dnes, len do 16h., ale VS vsetko sedi..skor mam tusenie, ze sme nieco kupovali, a tam mame ten predplateny servis na rok2011 uz asi zadarmo, tak to vratili, ale teda aspon bu,alebo mu...
ale neviem ako opacnym zapisom, staci v banke? lebo v pohode zaloh.platby sa davaju BEZ zauctovania, cize to dat v banke opacne len?dakujem krasne
alebo vytvorit nato ID a tak to potom zlikvidovat v banke? dakujem
ladyrs
24.01.11,15:01
volala som tam, uz tam nikto nebol dnes, len do 16h., ale VS vsetko sedi..skor mam tusenie, ze sme nieco kupovali, a tam mame ten predplateny servis na rok2011 uz asi zadarmo, tak to vratili, ale teda aspon bu,alebo mu...
ale neviem ako opacnym zapisom, staci v banke? lebo v pohode zaloh.platby sa davaju BEZ zauctovania, cize to dat v banke opacne len?dakujem krasne

zálohovú faktúru neúčtujem,úhradu dám na 314-poskytnuté zálohy, keďže ti celú zálohu vrátili,nebude DD, a tak by som účtovala 221/314
ladyrs
24.01.11,15:03
alebo vytvorit nato ID a tak to potom zlikvidovat v banke? dakujem

nie je tam potrebné účtovať cez ID, však ten pohyb máš zachytený na BÚ
jojka2001
19.03.11,14:11
ja by som to účtovala opačným zápisom,ako si účtovala poskytnutú zálohu..... ale by som aj overila,prečo to vrátili späť...... možno nevedeli identifikovať platbu
mam este k tejto teme podobnu otazku... mam PF na tovar, ktora bola zaplatena z uctu...mam to zauct. ako 501/321, 343/321...nasledne platba v banke...321/221....
ale tovar nebol dodany, tak mi vratili peniaze spat na ucet...ale bez ziadneho dokladu....ako mam toto zauctovat? dakujem pekne...