jankull
24.01.11,16:54
Ak mam oreginal kupeny windows a mam ho nainstalovany v mojom pc , mozem ho dat aj do ineho pocitaca ?
Vlado40
24.01.11,15:56
NIE ! Nainštalovať môžeš ,ale ho neaktivuješ.
jankull
24.01.11,15:59
takze mi pojde iba tych 30 dni ako je povolene ?
Vlado40
24.01.11,16:08
Áno ,ale to nie je preto ,že je to povolené.Do 30 dní treba windows aktivovať.
misoft
24.01.11,16:16
Ide o to, či je to tzv. jednoduchá licencia - tá platí len pre jeden PC, alebo je to tzv. multilicencia (pre 5 a viac PC). Pokiaľ teda máš jednoduchu licenciu (aj tzv. OEM - Original equipment manufacturer) tak je to len na jeden PC - po nainštalovaní máš 30 dní na aktiváciu produktu - pokiaľ je pripojenie na internet - je to v priebehu niekoľkých minút, každý OEM produkt - teda aj OS má svoje číslo (Product key), podľa ktorého výrobca (MS) vie identifikovať druh produktu.
Nainštalovať môžeš aj na druhý PC, ale s aktiváciou už nepochodíš, okamžite to stopne s výsledkom, že podobný produkt už je registrovaný a existuje.
(Na druhom bude plne fuknčný 30 dní, potom sa obmedzia niektoré funkcie, prípadne začne hlásiť žiadosť o aktiváciu - prakticky bude k ničomu).
Vlado40
24.01.11,16:21
Po 30 dňoch nebude funkčné nič , stále iba nabehne obrazovka s aktiváciou , nič iné.Aktiváciu bude windows pripomínať každý deň v priebehu tých 30 dní a každý deň bude upozorňovať-odpočítavať počet dní do aktivácie.
misoft
24.01.11,16:22
Naznačil som: prakticky bude k ničomu. jankull to možno pochopí :D.
Stefan2005
24.01.11,16:31
... a ak sa budeš snažiť aktivovať jednolicenčnú verziu na viacej počítačov, kľudne sa môže stať, že tvoje s/n sa dostane na "blacklist".
michaaal
24.01.11,21:33
... a ak sa budeš snažiť aktivovať jednolicenčnú verziu na viacej počítačov, kľudne sa môže stať, že tvoje s/n sa dostane na "blacklist".


a ako je to potom s downgrade-om?
Napr. chcem spravit downgrade Visty na XP a na oficialnej stranke microsoftu sa pise ze si musis zohnat CD WinXP s product key a ten nainstalovat. No a ak bude ten XP uz aktivovany, tak musis zavolat na linku a vysvetlit im to...
No a ide mi o to ze potom ten povodny WinXP ktory je uz davno nainstalovany na uplne inom stroji bude korektne ficat?
"blacklist" nehrozi? :D