Mickya
07.12.05,12:31
Prosím, ako postupovať v prípade, že majiteľ vozidla kúpil nové auto (má ho zaradené v majetku firmy, platca DPH, JÚ). Keďže bola v ňom nejaká výrobná chyba, daná automobilka mu poskytla na 10 dní náhradné vozidlo.
Ak podnikateľ tankoval, do tohto náhradného vozidla, môže si uplatniť blok ako výdavok, má urobiť tiež nejakú knihu jázd alebo ako má postupovať?
Ďakujem za každú radu.
danielko
07.12.05,11:37
Podľa mňa môže, určite máte nejaký záznam o tom, že ste auto odovzdali na opravu a bolo Vám poskytnuté náhradné vozidlo. Knihu jázd by som v tomto prípade taktiež viedla; ako inak preukážete spotrebu nakúpených PHM?
Mickya
07.12.05,11:47
Omylom som stlačila súhlasím, ale chcela som reagovať. A čo cestná daň?
Chvojkova
07.12.05,14:58
Pri poskytovaní náhradného vozidla, servis robieva zmluvu o prenájme vozidla.
Pozor na vyúčtovanie . Pri osobných sa nedá uplatniť DPH zo sumy za prenájom , ostatné náklady tak , ako pri vlastnom vozidle.
Mickya
07.12.05,15:02
Ďakujem :), takže mám od nich zistiť, či je za dané auto zaplatená cestná daň?
Lucy
07.12.05,16:08
Ak to náhradné auto má pridelené evidenčné číslo, tak servis určite za toto auto platil daň z motorových vozidiel, keďže je vlastníkom a používa ho na podnikanie.
STRELEC
07.12.05,16:13
Ďakujem :), takže mám od nich zistiť, či je za dané auto zaplatená cestná daň?
Či je zaplatená daň z motorových vozidiel až také zaujímavé nie je. Nie si jej plátcom a vozidlo máš zmluvne "podchytené". Skôr by som sa zaujímal o technický preukaz, aby som vedel urobiť knihu jázd. To isté je u vozidla z požičovne.
bepo
07.12.05,17:24
Vozidlá od predajcov jazdia väčšinou na prenosných EČ takže nemajú OEČ ktoré nahrádza TP
Lucy
07.12.05,17:28
Bepo o väčšinou by sa dalo polemizovať :rolleyes:, ale sa nehádam ;)