martuľa
24.01.11,18:47
Ako je to s použitím súkromného auta na firemné účely a DzMV? Ak prenajmem firme svoje auto (nie zamestnávateľovi) na vykonanie pracovnej cesty (vyúčtovanie cesťákom) , je povinnosťou platiť cestnú daň? a kto je povinný túto daň platiť?
vďakahttp://www.porada.sk/images/icons/icon15.gif
Zoltán Kovács
25.01.11,06:34
Prečo prenajať? Si szčo, alebo zamestnanec?
IvoM
25.01.11,06:39
Martuľa, stačí pozrieť do zákona kto je daňovníkom / c je správne :-) /, až som teda dobre pochopil čo sa pýtaš.


§ 85
Daňovník

(1) Daňovníkom je fyzická osoba alebo právnická osoba, alebo ich organizačná zložka zapísaná do obchodného registra, ktorá

a) je ako držiteľ vozidla zapísaná v dokladoch vozidla, 42)
b) používa vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá zomrela, bola zrušená alebo zanikla,
c) používa vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá nepoužíva vozidlo na podnikanie,
d) používa vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá má trvalý pobyt alebo sídlo v zahraničí.
martuľa
25.01.11,09:48
Prečo prenajať? Si szčo, alebo zamestnanec?
nie som ani zamestnanec, ani szčo. požičala som kamarátovi
83gene
27.01.11,07:24
martuľa ospravedlnujem sa ti,že k tvojej téme píšem aj ja svoj problem,len je to tiež na túto nôtu, tak aby veci boli pokope.

Som szco a v JÚ si robím jazdy na moje súkromné vozidlo, aj ked ho nemám evidované ako majetok v JÚ. Musím podávať DzMV aj ked ho nemám v účtovníctve? Z predchádzajúcich komentov mi vyplýva že áno,len sa chcem utvrdiť.

Dakujem.