ucb
07.12.05,11:54
Dobrý den všem,

jsme česká firma, která má na Slovensku pobočku. Dostali jsme přidělené slovenské DIČ a na fakturách si necháváme uvádět jako fakturační adresu mateřskou firmu v ČR a DIČ přidělené v SR (pro služby a dodávky slovenské pobočce)
Nejsem si jistá, jestli je tento postup správný a jestli si v tomto případě mohu uplatňovat normálně dle slovenských zákonů DPH u Daňového úřadu na Slovensku.

Prosím o názory a rady. Na Daňovém úradu mi moc neporadili.

Děkuji všem.
kalkulka
07.12.05,11:20
Ak nakupujete materiál alebo služby na Slovensku a tieto použijete na svoje zdaniteľné plnenia na Slovensku, tak podľa mňa máte právo aj na odpočítanie DPH a takisto povinnosť odviesť DPH a podať daňové priznanie k DPH. Ale, či sú doklady vystavované správne, to nie som si istá. Mám pochybnosti, či by nemali byť vystavované pod hlavičkou slovenskej pobočky.
kojur
07.12.05,12:15
Bolo by treba o tomto prípade vedieť viac informácií. Z akého dôvodu bola česká firma registrovaná na slovensku? Kto a akú činnosť vykonáva na území SR? Podľa môjho názoru, ak sa jedná o služby a dodávky slovenskej pobočky (pravdepodobne právnická osoba?), malo byť pridelené jej IČ DPH. Je to príliž málo informácií,aby sa dalo jednoznačne povedať, kto sa mal stať platiteľom DPH či materská firma alebo pobočka.