kjanik
24.01.11,21:30
ahoj, začinam podnikať,založil som novú s.r.o. , som v nej jeden z dvoch konatelov. Vlastnim sukr. mot. vozidlo a chcel by som ho využivať v s.r.o. Bolo by to možné, a akým spôsobom. V s.r.o. nemem žiadných zamestnancov, sme iba 2 konatelia.
Zoltán Kovács
25.01.11,07:29
Je možné MV využívať na účely sro aj bez zaradenia do majetku. Ako konateľ máš nárok na paušálne náhrady v prípade, ako použiješ súkromné motorové vozidlo pre účely spoločnosti. Takéto MV podlieha dani z MV (ak si v TP uvedený ako majiteľ-držiteľ), ale nie oznamovacej povinnosti.
zuzka011
30.01.11,19:26
Je možné MV využívať na účely sro aj bez zaradenia do majetku. Ako konateľ máš nárok na paušálne náhrady v prípade, ako použiješ súkromné motorové vozidlo pre účely spoločnosti. Takéto MV podlieha dani z MV (ak si v TP uvedený ako majiteľ-držiteľ), ale nie oznamovacej povinnosti.
To znamena, ze s.r.o. poda DP z MV?
kjanik
30.01.11,20:41
čafte.
pri účtovaní pavšálných náhrad na MV môžem si uplatniť do nákladov aj spotrebu PHM ? t.j bločky z tankovania.
KEJKA
30.01.11,20:45
ahoj, začinam podnikať,založil som novú s.r.o. , som v nej jeden z dvoch konatelov. Vlastnim sukr. mot. vozidlo a chcel by som ho využivať v s.r.o. Bolo by to možné, a akým spôsobom. V s.r.o. nemem žiadných zamestnancov, sme iba 2 konatelia.


čafte.
pri účtovaní pavšálných náhrad na MV môžem si uplatniť do nákladov aj spotrebu PHM ? t.j bločky z tankovania.
ak ide stále o vzťah konateľ vs SRO, a paušál - máš na mysli 0,183 za km, tak k tomu ešte patrí aj náhrada za PHM podľa počtu km.
teda nie vyslovene bločky, ale podľa prehľadu - knihy jázd.najazdených km.
pavol54
30.01.11,21:02
To znamena, ze s.r.o. poda DP z MV?
za mesiace roka 2011 do konca 01/2012
pavol54
30.01.11,21:05
ak ide stále o vzťah konateľ vs SRO, a paušál - máš na mysli 0,183 za km, tak k tomu ešte patrí aj náhrada za PHM podľa počtu km.
teda nie vyslovene bločky, ale podľa prehľadu - knihy jázd.
To mi niečo ušlo? doteraz som používal na vozidlo konateľa cestovný príkaz spotreba podľa TP cena phm natankuj sk akú knihu jázd vedie na súkromné auto?
KEJKA
30.01.11,21:51
samozrejme, máš pravdu, upravujem príspevok.
ja som jazdila toľko, vlastne denne, že som si v exceli urobila "knihu jázd".
Dôraz odpovede bol na tom, že nie bločky, ale evidencia km je dôležitá.
palčo
12.02.11,21:08
Takže aj konateľ sro-čky môže používať svoje súkromné auto nezaradené do majetku firmy v prípade, že ho prihlási na DÚ a zaplatí daň? Je to tak ako pri SZČO? Podľa počtu km mu prináležia náhrady plus spotrebované palivo podľa TP?
KEJKA
12.02.11,21:55
Takže aj konateľ sro-čky môže používať svoje súkromné auto nezaradené do majetku firmy v prípade, že ho prihlási na DÚ a zaplatí daň? Je to tak ako pri SZČO? Podľa počtu km mu prináležia náhrady plus spotrebované palivo podľa TP?
súkromné auto nemusí prihlasovať na DU. Vo vzťahu k sro je zamestnancom /aj bez mzdy/. Ak mu budu vyplácané náhrady, tak DMV bude platiť sro.
Sro však pri súkromných autách nemá oznamovaciu povinnosť, auto uvedie až v podávanom DP DMV za príslušný rok.
===========
k názvu témy - nejde o prevod, auto sa firme bud predá, alebo daruje, ale ako aj z vyššie uvedených príspevkov vyplýva, nie je to nutné.
palčo
12.02.11,22:26
A ani konateľ "ako zamestnanec" nemusí ohlásiť na DÚ, že bude využívať auto na podnikanie? Ak sa dobre pamätám, tak živnostník je povinný do 30 dní od začiatku používania auta na podnikateľské účely toto oznámiť na DÚ.
palčo
13.02.11,12:14
Nikto?
KEJKA
13.02.11,12:54
súkromné auto nemusí prihlasovať na DU. Vo vzťahu k sro je zamestnancom /aj bez mzdy/. Ak mu budu vyplácané náhrady, tak DMV bude platiť sro........................
....................


A ani konateľ "ako zamestnanec" nemusí ohlásiť na DÚ, že bude využívať auto na podnikanie? Ak sa dobre pamätám, tak živnostník je povinný do 30 dní od začiatku používania auta na podnikateľské účely toto oznámiť na DÚ.
vyššie uvedená odpoveď ti nestačila?
Len dodám, že konateľ "nepodniká" ako konateľ. Ak je súčasne aj SZČO, to je o inom - z titulu konateľstva nemá také povinnosti - ved som ti napísala, že sa považuje za zamestnanca.
palčo
13.02.11,13:35
Ja som myslel, že ako majiteľ (konateľ) jednoosobovej s.r.o. zruším živnosť, ktorú mám ako SZČO. Potom kto má ohlasovaciu povinnosť? Trochu tomu nerozumiem.
KEJKA
13.02.11,13:41
Ja som myslel, že ako majiteľ (konateľ) jednoosobovej s.r.o. zruším živnosť, ktorú mám ako SZČO. Potom kto má ohlasovaciu povinnosť? Trochu tomu nerozumiem.
SZČO má ohlasovaciu povinnosť.
TY si teraz asi súbežne dvojjediná osoba
1.... SZČO, máš nahlásené auto na DU, platíš DMV. Zrušením živnosti končíš podnikanie a máš oznamovaciu poviinosť na DU - zánik využívania auta na podnikanie.
2....konateľ=spoločník, máš súkromné auto, ktoré využívaš pre sro. Nepredal si ho sro, je stále tvoje. Oznamovaciu povinnosť nemáš ani ty /lebo si občan, konateľ/ a ani sro úlebo nekúpila auto.
=====================
SRO má jedinú povinnosť - do 31.1.2012 podať DP DMV a zaplatiť DMV za auto konateľa podľa počtu mesiacov, za ktoré vyplatila náhrady.
A to bez oznamovacej povinnosti.
palčo
13.02.11,13:44
Srdečná vďaka. Už tomu začínam rozumieť.
KEJKA
13.02.11,13:45
teším sa.
Nebolo by lepšie si toto vydiskutovať s účtovníčkou?
Mám na mysli osobne, jedna odopved vyvoláva dalsie otázky, dalsia odpoved detto, máš tu pootváraných viac tém, opakovane dostávaš odpovede, hm.
Hlavne, napriek tomu aj tak mám dojem, že máš z toho hokej.
A to ešte neriešiš DP, DPH, registrácie SP, ZP, DPH
DPPO,....... ajajaaaaaj.
palčo
13.02.11,13:53
Aj mňa to napadlo, len som chcel byť trochu v obraze, ale nie som si istý, tomu tak je. Pred pár dňami som bol na rozumoch u známeho, čo má s.r.o. a odchádzal som od neho s boľavou hlavou. Je toho naozaj veľa.
Ale aj tak vďaka za informácie a hlavne trpezlivosť.
palčo
25.02.11,18:48
Ja ako súkromná osoba, že môžem vlastnej s.r.o.-čke prenajímať auto za určitúsumu a s.r.o.-čka potom môže dať do nákladov aj opravy, pneu,... na tomto aute. Okrem toho aj náhrady 0,183 € za km a PHM podľa spotreby?
KEJKA
25.02.11,22:44
tak takto komplet všetko dohromady určite nie.
Bud nájom a NZ bude mať určené podmienky používania
alebo využívanie súkromného auta - potom tá náhrada 0,183 za km supluje náklady na opravy......
palčo
27.02.11,12:42
[QUOTE=KEJKA;1668910]tak takto komplet všetko dohromady určite nie.
Bud nájom a NZ bude mať určené podmienky používania

Ďakujem a NZ=?
KEJKA
27.02.11,20:00
NZ-nájomná zmluva
palčo
02.03.11,20:17
Srdečná vďaka.
A pri NZ je možné použiť 80% paušál na spotrebu PHM? Čo všetko treba uviesť do NZ?
KEJKA
02.03.11,20:44
NZ určí podmienky, Tam sa zrejme bude platiť nájomné.
všetko podľa dohody.
palčo
02.03.11,20:49
Ešte raz vďaka.