mertinkova
24.01.11,20:31
Dobrý večer chcela by som sa opytať pokiaľ vyplatím dodávateľovi viac ako 3319 eur v hotovosti za celý rok, musim ho nahlasiť do konca januára na danový úrad ? Ked mi odberateľ vyplatí v hotovosti nejakých cca 6000 eur (uhrada faktúr) za celý rok hlásim to niekam, alebo sa nič nedeje ?
KEJKA
24.01.11,19:33
a čo tak hľadať.......je to tu rozobrané x-krát.
ty nahlásiš tých, komu si platila ty.
a teba zasa bonzne na DU ten, čo vyplatil hotovosť tebe.
mertinkova
24.01.11,19:36
dakujem velmi pekne, aaaa už budem hľadať (angel)
Lubaba
24.01.11,20:20
Dobrý večer chcela by som sa opytať pokiaľ vyplatím dodávateľovi viac ako 3319 eur v hotovosti za celý rok, musim ho nahlasiť do konca januára na danový úrad ? Ked mi odberateľ vyplatí v hotovosti nejakých cca 6000 eur (uhrada faktúr) za celý rok hlásim to niekam, alebo sa nič nedeje ?

Zákon o správe daní a poplatkov
§ 32
Súčinnosť tretích osôb

(5) Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej 9) alebo inej zárobkovej činnosti 10) alebo v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane podľa trvalého pobytu prijímateľa, ak u jednotlivej fyzickej osoby presiahne platba sumu 100 000 Sk za kalendárny rok. Táto povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby vykonané prostredníctvom banky alebo na uskutočnené platby za nakúpený tovar alebo prijatú službu, ak prijímateľ platby eviduje tržby prijaté v hotovosti na pokladnici. V oznámení sa uvedie meno, priezvisko, trvalý pobyt fyzickej osoby a daňové identifikačné číslo (§ 31 ods. 11), ak jej bolo pridelené, prípadne miesto podnikania fyzickej osoby, vyplatená suma, vrátane zrážok vykonaných podľa osobitného predpisu 10e), deň a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho roku, v ktorom bola platba vykonaná.
Lubaba
24.01.11,20:26
...nezabudni na daňový úrad podľa trvalého pobytu prijímateľa hotovosti..
Kristina27
26.01.11,10:08
na porade je tento link:
http://www.porada.sk/t123821-p8-otazky-a-odpovede-drsr-dan-z-prijmu.html
Je tam odpoveď z DRSR v príspevku 75, že sa nahlasuje aj vyplatenie podielu na zisku spoločníkovi sro v hotovosti.
Ja som to nikdy nenahlasovala.
Pracovníčka nášho DÚ mi povedala, že takýto príjem nie je predmetom dane z príjmu, tak sa to ani nenahlasuje.
Tak čo teraz platí?
Za rok 2010 takéto vyplatenie podielu asi nenahlásim, prečo by to malo DÚ zaujímať?!
Kristina27
26.01.11,10:33
"listovala" som na porade, na moju otázku tu už diskutuje:

http://www.porada.sk/t54985-p16-oznamenie-o-platbach-fyz-osobam.html
Rozalka
26.01.11,16:17
na porade je tento link:
http://www.porada.sk/t123821-p8-otazky-a-odpovede-drsr-dan-z-prijmu.html
Je tam odpoveď z DRSR v príspevku 75, že sa nahlasuje aj vyplatenie podielu na zisku spoločníkovi sro v hotovosti.
Ja som to nikdy nenahlasovala.
Pracovníčka nášho DÚ mi povedala, že takýto príjem nie je predmetom dane z príjmu, tak sa to ani nenahlasuje.
Tak čo teraz platí?
Za rok 2010 takéto vyplatenie podielu asi nenahlásim, prečo by to malo DÚ zaujímať?!

Čudujem sa :eek::eek::eek::eek:
nechápem, prečo by sa mali nahlasovať vyplatené podiely na zisku, keď nepodliehajú dani. To sú zas nejaké novoty???