osso
24.01.11,21:13
ahoj, poradaci, vedel by mi niekto z Vas poradit, kam sa mam obratit, ak som zivnostnik, ktory sa chce prihlasit do VO, ale podla Z.z. č.25/2006 a §26 o verejnom obstaravani bob 1/c hovori, ze je potrebne dokladovat potvrdenim z prislusneho sudu, ze nie som v konkurznom konani a ani firma nie je v konkurze,
ja sa teraz pytam, aky je to sud, mam ja nieco docinenia s obch. sudom ak nie som s.r.o, cize nie som tam zaregistrovany?, kto mi to potvrdenie vyda?
dakujem, s pozdravom osso zo sp. novej. vsi :confused:
Mária27
25.01.11,07:47
Na stránke Úradu pre verejné obstarávanie je tento oznam z roku 2006, na ktorý odkazujú pri verejnom obstarávaní:


Informácia o nových konkurzných a vyrovnávacích súdoch
Podľa § 9 zákona č. 371/2004 Z. z. o sídlach a obvodoch súdov Slovenskej republiky a o zmene zákona č. 99/1963 Zb. Občiansky súdny poriadok v znení neskorších predpisov, ktorý nadobudol účinnosť dňa 01. 01. 2006, sa mení príslušnosť súdov na konkurzné konanie a vyrovnávacie konanie.

V zmysle uvedeného potvrdenia preukazujúce splnenie podmienky účasti vo verejnom obstarávaní podľa § 29 ods. 1 písm. a) v nadväznosti na § 29 ods. 2 písm. a) zákona č. 523/2003 o verejnom obstarávaní a o zmene zákona č. 575/2001 Z. z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov vydávajú tieto súdy:

Okresný súd Bratislava I pre obvod Krajského súdu v Bratislave,
Okresný súd Trnava pre obvod Krajského súdu v Trnave,
Okresný súd Trenčín pre obvod Krajského súdu v Trenčíne,
Okresný súd Nitra pre obvod Krajského súdu v Nitre,
Okresný súd Žilina pre obvod Krajského súdu v Žiline,
Okresný súd Banská Bystrica pre obvod Krajského súdu v Banskej Bystrici,
Okresný súd Prešov pre obvod Krajského súdu v Prešove,
Okresný súd Košice I pre obvod Krajského súdu v Košiciach.

Zdroj: http://www.uvo.gov.sk/zoznamy/podnikatelia/info_konkurz_sudy.html
osso
25.01.11,19:27
dakujeeeeeem za vyčerpávajúcu odpoveď