TomasHC
25.01.11,07:18
Ahojte, chcel by som sa spytat, ako sa bezne ohodnocuje praca redaktora, ak sa jedna o pisanie clankov na webstranku, ktora funguje na nadseneckej baze, ale generuje nejaky zisk.

Vo vseobecnosti - od poctu slov, pismen, odsekov, alebo ako? Co byva dobrym zvykom?

Jedna sa o nasledovne clanky - http://www.countrycross.sk/serial/dakar 2011

Dakujem za kazdy navrh!
Zoltán Kovács
25.01.11,06:20
Mojej klientke platia za články, ako celok.
profesional
25.01.11,11:22
Vacsinou sa plati za clanok ako celok.
Ak sa chces inspirovat - pozri si na guru.com - je to sice porta v anglictine, ale najdes tam copywriterov z celeho sveta.
TomasHC
25.01.11,12:05
Diky, cakal som skor odpoved ze "10€ za clanok s rozsahom A4, pismo velkost 12pt" :)
Dantess
25.01.11,12:16
Počíta sa to na "normostranu". To je 1 strana asi s 3 odsekmi - times new roman 12. Ceny sú rôzne, od 10 do 50eur v závislosti od skúseností a dohode
jar88
25.01.11,12:43
Vacsinou sa plati za clanok ako celok.
Ak sa chces inspirovat - pozri si na guru.com - je to sice porta v anglictine, ale najdes tam copywriterov z celeho sveta.
To to ti už nepripadá ako reklama na stránku countrycross a na e-shop.?
TomasHC
28.01.11,11:02
jar88: si robis prdel, nie? Myslim ze sortiment v shope aj obsah stranky je uplne nezaujimavy pre ludi mimo offroad... A hlavne si tuto temu pozrelo 66 ludi, a na ten link kliklo celych 9 ludi. To je teda paradna reklama, len co je pravda :D
dragan.michal
28.01.11,13:26
Tomas neber si vsetko osobne. To sa netykalo teba :) on skor odpisoval profesionalovi, lebo takmer v kazdje teme kde je nejaky link napise, ze "ide o reklamu a tema by sa mala zmazat"
TomasHC
28.01.11,18:26
Aha, beriem spat :)
TomasHC
29.01.11,06:43
Nakoniec som urobil dohodu, ze clanok + fotky cca 6 - 10 € podla rozsahu a "kvality" textu (predbrate, preklad, vlastna tvorba)... Tyka sa to stranky s cca 4000 navstevnikmi denne.
Stefan2005
29.01.11,06:52
Nakoniec som urobil dohodu, ze clanok + fotky cca 6 - 10 € podla rozsahu a "kvality" textu (predbrate, preklad, vlastna tvorba)... Tyka sa to stranky s cca 4000 navstevnikmi denne.

Koľko by mala tá stránka návštev bez článkov daného autora (t.j. že by prestal prispievať? Píšeš, že stránka produkuje zisk - možná by šlo pouvažovať ešte o dodatočnom zainteresovaní autora určitým percentom z vyprodukovaného zisku...
TomasHC
29.01.11,08:07
Koľko by mala tá stránka návštev bez článkov daného autora (t.j. že by prestal prispievať? Píšeš, že stránka produkuje zisk - možná by šlo pouvažovať ešte o dodatočnom zainteresovaní autora určitým percentom z vyprodukovaného zisku...

Uprimne povedane, tie clanky akurat vytrhli navstevnost zo zimnej letargie na 2 tyzdne, inak sa to zase pohne az v marci. Zima uz tradicne znizi navstevnost... No a redaktori/moderatori este dostavaju aj moznost nieco vybartrovat od inzerentov, alebo nakupit za zvyhodnene ceny :)