1bery1
25.01.11,10:33
Dobrý deň, chcela by som sa s Vami poradiť na aký paragraf sa mám odvolať v riadku číslo 7 DP k dani z motorových vozidiel, ak sa jedná o fyzickú osobu - živnostníka, ktorý používa na podnikanie svoje vlastné súkromné auto... (nie je zamestnanec). Ďakujem pekne, veľmi mi s tým pomôžete.
wallie
25.01.11,09:39
1 a)
1bery1
25.01.11,09:43
Aj keď auto nemá v majetku.. To auto je písané na neho ako na súkromnú osobu, nie na živnosť........ Aj tak mám uvádzať 1 a) ????? Ďakujeeeeem
mysimis
25.01.11,09:47
Aj keď auto nemá v majetku.. To auto je písané na neho ako na súkromnú osobu, nie na živnosť........ Aj tak mám uvádzať 1 a) ????? Ďakujeeeeem

áno je to 1a.
1bery1
25.01.11,09:48
Ďakujem
mio71
28.01.11,10:14
Myslim, ze nie je to 1a, ked nie je auto pisane na firmu
NICOLETTA
28.01.11,10:27
Dobry den,

prosim o radu S.r.o. so sidlom v BA vyuziva na podnikanie auto. Vlastnikom auta je manzelka konatela . Auto je zaregistrovane v BB. Oznamili sme pouzivanie auta na podnikatelske ucely v BA. Urobili sme dobre? Komu mame zaplatit dan z MV a na akom DU podat DP? Islo by o uzivanie podla - 1 písm.C
alušik
28.01.11,10:53
Dobry den,

prosim o radu S.r.o. so sidlom v BA vyuziva na podnikanie auto. Vlastnikom auta je manzelka konatela . Auto je zaregistrovane v BB. Oznamili sme pouzivanie auta na podnikatelske ucely v BA. Urobili sme dobre? Komu mame zaplatit dan z MV a na akom DU podat DP? Islo by o uzivanie podla - 1 písm.C
A tá manželka konateľa je zamestnanec s.r.o.?
NICOLETTA
28.01.11,10:58
Nie, nie je zamestnancom s.r.o. Konatel je zaroven spolocnik.
alušik
28.01.11,11:06
Nie, nie je zamestnancom s.r.o. Konatel je zaroven spolocnik.
Tak ste nikomu nič nemali oznamovať. Oznámenie sa dáva len v prípade, že je držiteľom vozidla s.r.o. - čiže by ste mali auto vo vlastníctve, alebo kúpené cez leasing. Keď vykonávajú služobné cesty zamestnanci svojimi vlastnými autami (to je Váš prípad konateľa), vtedy sa oznámenie nepodáva, ale sa len toto vozidlo uvedie do daňového priznania. Ide tam však len vtedy, ak držiteľom takéhoto vozidla je zamestnanec. Keďže konateľ nie je zapísaný ako držiteľ vozidla, neriešite za toto auto daň z motorových vozidiel. Inak sa daň z MV v prípade, že ju platí zamestnávateľ za auto zamestnanca, platí a daňové priznanie podáva v mieste sídla zamestnávateľa. Nerieši sa, kde má toto auto pridelenú ŠPZ.
alušik
28.01.11,11:09
mio71
28.01.11,12:14
Chapem dobre, ze ked je majitelom auta zamestnanec firmy , musi byt podane ,,Oznamenie o vzniku DP k dani z motor. vozidiel,, ? Pretoze mne na DU povedali, ze ked je majitelom zamestnanec a vyuziva auto na firmu nie je potrebne podat toto oznamenie o vzniku, ale jasne , ze dan sa musi uhradit a uvedie sa vlastnik 2.a,
Dakujem
Tweety
28.01.11,12:15
Chapem dobre, ze ked je majitelom auta zamestnanec firmy , musi byt podane ,,Oznamenie o vzniku DP k dani z motor. vozidiel,, ? Nie, oznámenie zamestnáv. nepodáva, len podá DP, a daň uhradí. Pretoze mne na DU povedali, ze ked je majitelom zamestnanec a vyuziva auto na firmu nie je potrebne podat toto oznamenie o vzniku, ale jasne , ze dan sa musi uhradit a uvedie sa vlastnik 2.a,
Dakujem
V texte.
mio71
28.01.11,12:18
Dakujem