baškabrčka
25.01.11,09:51
Dobrý deň, pomôžete,prosím, aj mne sa vyznať v spleti NP a materskej? K 31.12.2010 som ukončila rodičovskú dovolenku do 3 rokov dieťaťa, ale takisto so mnou rozviazal aj pracovný pomer môj zamestnávateľ. Bola som sa registrovať na úrade práce. Plánujeme mať ešte jedno bábo, teda rozmýšlam ísť na ďalšiu materskú, platiť si DNP, otázky:

1. ak by som chcela najvyššiu možnú materskú /16000/ stačí aby som si platila DNP z najvyššieho VZ 270 dní?

2. Rozhoduje niejako aj to či pôjdem na materskú ešte tohto roku alebo až na budúci? Ako?

3. Bude mať vplyv na výšku materského aj to že teraz mám NP prerušené, teda od 31.12.2010 po dnes nemám platené nemocenské, bude sa aj toto obdobie niejako zohľadnovať? alebo rozhodne iba to ked si budem platiť DPN 270 dní?

4. Čo ak budem čerpať z DPN práceneschopnosť, OČR? Bude to mať vplyv na výšku materskej? Potom sa to niejako odratáva, prepočítava?

5. Čo v prípade ak sa zamestnám? Je potrebné aby som ešte stále platila DPN z max. VZ? alebo stačí iba z rozdielu, ak chcem max. materskú???



Ďakujem veľmi pekne každému!