annabel
25.01.11,10:02
Dobrý deň,

mám takúto otázku: moja dcéra mala na konci prvého ročníka sólovú známku z istého predmetu. Teraz je v 4. ročníku a má záujem o štúdium na vysokej škole. Tá známka jej však zhoršuje priemer. Je nejaká možnosť opraviť tú známku? Nejaké komisionálne preskúšanie, čokoľvek? Chápem, že je to trochu neskoro, ale naozaj by mi odpoveď poraďákov pomohla :) Vopred ďakujem :)
ivka70
25.01.11,11:19
Myslim, ze na to je uz neskoro:

Ak žiak alebo zákonný zástupca žiaka má pochybnosti o správnosti klasifikácie na konci prvého a druhého polroka, môže do troch pracovných dní odo dňa vydania vysvedčenia požiadať riaditeľa školy o vykonanie komisionálnej skúšky (ak je vyučujúcim riaditeľ školy, o preskúšanie žiaka možno požiadať príslušný orgán miestnej štátnej správy). Preskúšať žiaka nemožno, ak bol v klasifikačnom období z tohto vyučovacieho predmetu hodnotený na základe komisionálnej skúšky.

Riaditeľ školy môže povoliť prítomnosť zákonného zástupcu žiaka na jeho komisionálnom preskúšaní.

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=1855
Chobot
25.01.11,11:27
Dobrý deň,

mám takúto otázku: moja dcéra mala na konci prvého ročníka sólovú známku z istého predmetu. Teraz je v 4. ročníku a má záujem o štúdium na vysokej škole. Tá známka jej však zhoršuje priemer. Je nejaká možnosť opraviť tú známku? Nejaké komisionálne preskúšanie, čokoľvek? Chápem, že je to trochu neskoro, ale naozaj by mi odpoveď poraďákov pomohla :) Vopred ďakujem :)

Stačí bielidlo alebo zmizík a všetko sa dá prepísať....:D:D

Ale vážne - obávam sa, že to už nebude možné. Treba sa ale spýtať na škole, či také niečo niekedy robili. Ale skôr si myslím, že sa budú na teba pozerať, ako keby si rozprávala svahilsky.

Neviem, aká sólová známka to bola (predpokladám, že asi štvorka... :rolleyes:, lebo s guľou by neprešla a trojka či nebodaj dvojka by nikoho netrápila), ale myslím, že je to zbytočné. Ak je šikovná, tak oprava tej známky jej výrazne nepomôže a ak tam zostane, tak kvôli tomu ju z prijímacieho procesu nevylúčia.

... a myslím, že to viac trápi teba, než dcéru...;):D
ivka70
25.01.11,11:38
Neviem, aká sólová známka to bola (predpokladám, že asi štvorka... :rolleyes:, lebo s guľou by neprešla a trojka či nebodaj dvojka by nikoho netrápila), ale myslím, že je to zbytočné. Ak je šikovná, tak oprava tej známky jej výrazne nepomôže a ak tam zostane, tak kvôli tomu ju z prijímacieho procesu nevylúčia.
... a myslím, že to viac trápi teba, než dcéru...;):D

ja si zasa myslim, ze niekoho moze kludne trapit aj solova 2 .....
:D:D
a tiez si myslim, ze az tak na jednej znamke nezalezi, aj ked dnes je kopec vysokych skol, kde prideluju body na zaklade priemeru znamok ....