jankull
25.01.11,12:56
Chcel by som si sťiahnúť jedno video ktoré je vo video archíve markíza ...
Tam mi žiadne sťahovanie neumožnuje . Dá sa to ?
zacik23
25.01.11,12:09
samozrejme ze sa to da, staci zadat do google "ako stiahnut video z markizy" a vyhodi hned niekolko navodov...nie je to nic zlozite, ale ak si to nevedela najst ani v google, tak si skus zavolat niekoho skusenejsieho kto ti potrebny freeware nainstaluje a ukaze ako s nim pracovat.

p.s. to ze sa videa nedaju priamo stiahnut zo stranok TV Markiza ma urcite svoj dovod, takze doporucujem precitat "podmienky" TV Archivu Markizy ci neporusujes nejake licencne podmienky, atd...
jankull
25.01.11,12:13
ty mi nevieš poradiť nejaký program ?
Chobot
25.01.11,12:16
Chcel by som si sťiahnúť jedno video ktoré je vo video archíve markíza ...
Tam mi žiadne sťahovanie neumožnuje . Dá sa to ?

Všetko sa dá, len treba chcieť, vedieť a mať na to príslušný soft. Existuje veľa spôsobov sťahovania, najprv treba zistiť, v akom formáte to video je a podľa toho zvoliť postup.

Pozeral som a na Markíze majú v archíve videá vo formáte mp4. Takéto formáty je možné sťahovať napr. ak máš prehliadač Firefox a doinštaluješ si plug-in aplikáciu DownloadHelper. Potom hore na lište sa ti zobrazia také 3 farebné guličky. Keď si otvoríš daný archív a spustíš dané video, tak tie guličky začnú rotovať a šípkou dole si zobrazíš zoznam videí, ktoré môžeš stiahnuť (viď priložený obrázok a tam nápis "2011_02_19_00_00_0_bez servítky_1_.....mp4"). Potom len klikneš na ten odkaz a dáš stiahnuť, napr. na plochu. A máš to v kompe - potom s tým môžeš robiť čo chceš - konvertovať na iný formát alebo si to pozrieť. Pozor, formát mp4 neprehrajú všetky video prehrávače v PC. Overený prehrávač, ktorý prehraje mp4, je GomPlayer.
jankull
25.01.11,12:50
nemhol by ste mi to skusiť stiahnut vy keby som poslala link ? prosím..
Chobot
25.01.11,12:56
nemhol by ste mi to skusiť stiahnut vy keby som poslala link ? prosím..

No... stiahnuť ti to môžem..:rolleyes: .. ale ako ti to potom posuniem? Zase to budem musieť uložiť niekde na nete aby si si to vedela stiahnuť.

Ale daj link, uvidím...;)
jankull
25.01.11,12:58
co tak na email ? neda sa to mi poslat tam ?
jankull
25.01.11,13:07
aky mas email ak ti mozem tam napisat lebo tu sa uz neico neda
Chobot
25.01.11,13:39
co tak na email ? neda sa to mi poslat tam ?

NEviem, aký veľký bude ten súbor. Ak bude mať viac, ako 5 MB, tak cez email to nepôjde poslať. Najprv to musím stiahnuť, aby som videl jeho veľkosť.

napíš mi, čo je to za program na chrobak7(zavináč)post.sk.
jankull
25.01.11,13:44
oki poslane ..
Chobot
25.01.11,14:14
oki poslane ..

No, stiahol som ti to, je to v 2 častiach. Ale jedna časť má 85 MB a druhá 13 MB, takže mailom to nepôjde v žiadnom prípade.

A máš prehrávač, čo ti prehraje formát mp4?
jankull
25.01.11,14:17
VLC media player cez to bi to malo ist nie ?
Chobot
25.01.11,14:36
VLC media player cez to bi to malo ist nie ?

A ako to chceš poslať?

Môžem skúsiť večer to uploadnúť na nejaký free server.
jankull
25.01.11,14:41
A ako to chceš poslať?

Môžem skúsiť večer to uploadnúť na nejaký free server.

okej a ak nie , mas skype ? tam sa to da tak isto posielat ...
feferko
03.02.11,00:35
nainštaluj si do pc RealPlayer a pri pozeraní každeho videa maš ponuku Download nad videom, je ta velmi jednoduchý spôsob ;-)
MilanH.
11.02.11,12:24
skus nejaky download manager, neviem ktory funguje
misoft
11.02.11,12:44
okej a ak nie , mas skype ? tam sa to da tak isto posielat ... Na takéto súbory je Skype dosť pomalé! Najlepšie riešenie dať to na úložisko a poslať len odkaz (link) k tomuto súboru a dotyčný si ho stiahne priamo (a rýchlejšie).
Chobot
11.02.11,13:27
Na takéto súbory je Skype dosť pomalé! Najlepšie riešenie dať to na úložisko a poslať len odkaz (link) k tomuto súboru a dotyčný si ho stiahne priamo (a rýchlejšie).


... a tak sa aj stalo. ;)