vrtel
25.01.11,14:06
Chcel by som sa opytat kto zo zakona je uprednostnovany na poberanie danoveho bonusu na dieta, LEBO MAM DIETA a doteraz som ja poberal tento bonus a teraz matka mojej dcerky si ju dala do uctarne poberat a mne zrazu zavolal jej uctarka ze si ja musim odhlasit lebo zo zakona ma matka prednostne poravo poberat a ak si ja neodhlaism budem mat problemy ja z danoveho uradu. Chel by som vediet ci je to pravda alebo ako to je. Podotykam ze dieta nie je zverene do vychovy jej ani mne sudom ale sme dohodnutí na vzuajomnej striedavej starostlivosti bez sudu.
Dakujem
katka50
25.01.11,13:08
Chcel by som sa opytat kto zo zakona je uprednostnovany na poberanie danoveho bonusu na dieta, LEBO MAM DIETA a doteraz som ja poberal tento bonus a teraz matka mojej dcerky si ju dala do uctarne poberat a mne zrazu zavolal jej uctarka ze si ja musim odhlasit lebo zo zakona ma matka prednostne poravo poberat a ak si ja neodhlaism budem mat problemy ja z danoveho uradu. Chel by som vediet ci je to pravda alebo ako to je. Podotykam ze dieta nie je zverene do vychovy jej ani mne sudom ale sme dohodnutí na vzuajomnej striedavej starostlivosti bez sudu.
Dakujem

Zákon 595/2003 § 33 ods.4

(4) Ak dieťa (deti) uvedené v odseku 2 vyživujú v domácnosti57) (http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=157551#n_107481) viacerí daňovníci, môže si daňový bonus uplatniť len jeden z nich. Pri použití ustanovenia odseku 5 môže uplatniť pomernú časť daňového bonusu po časť zdaňovacieho obdobia jeden z daňovníkov na všetky vyživované deti a po zostávajúcu časť druhý z daňovníkov. Ak podmienky na uplatnenie daňového bonusu spĺňa viac daňovníkov a ak sa nedohodnú inak, daňový bonus na všetky vyživované deti sa uplatňuje alebo sa prizná v poradí matka, otec, iná oprávnená osoba.
vrtel
25.01.11,13:41
Takze ak som správne pochopil ak nie sme ziadno dohodnutí tak ma vlastne prednostene právo ona ako matka na poberanie bonusu a ja si ho musim okamzite odlhasit? Dakujem za Vasu odpoved..