tinfer
25.01.11,14:50
Dobrý deň,prosím o radu...chcem si otvoriť kozmetický salón a nechtové štúdio,som vyučená kozmetička, ale problém je v tom ,že na nechtový salón mám len nechtový kurz,počula som,že okrem neho musím mať aj 2 ročnú prax?ak áno,tak to potvrdenie je potrebné získať u osoby ktorá má sv.vlastnú prevádzku...zaujíma ma preto,či si budú na úrade overovať aj tú osobu alebo nie,a teda..bude problém ak by dotyčná osoba vydala povolenie a momentálne je na materskej dovolenke? za odpoved´ vopred dakujem
blackk
25.01.11,20:08
ano mas pravdu. potrebujes tam tu prax ale myslim si ze na urade to az tak nekontroluju.. no neviem ako dlho je ta dotycna na tej materskej, ona prerusila tu zivnost teraz??ak nie tak si myslim ze to bude v pohode, ak ti da to potvrdenie....mas to trosku komplikovane...
akina
26.01.11,17:45
Dobrý deň,prosím o radu...chcem si otvoriť kozmetický salón a nechtové štúdio,som vyučená kozmetička, ale problém je v tom ,že na nechtový salón mám len nechtový kurz,počula som,že okrem neho musím mať aj 2 ročnú prax?ak áno,tak to potvrdenie je potrebné získať u osoby ktorá má sv.vlastnú prevádzku...zaujíma ma preto,či si budú na úrade overovať aj tú osobu alebo nie,a teda..bude problém ak by dotyčná osoba vydala povolenie a momentálne je na materskej dovolenke? za odpoved´ vopred dakujem
Manikúra je už od 1.6.2010 remeselná živnosť, ak máš len kurz z akreditovaného vzdelávacieho zariadenia, potrebuješ ešte doklad o minimálne 6 mesačnej praxi a absolvovať kvalifikačnú skúšku pred komisiou MV SR , pozri si § 22 ods. 1 písm. e/ živnostenského zákona.
Nikol73
15.02.11,20:18
Dobry ,chcem sa opytat ze manikura a nechtovy dizajn patri do remes. zivnosti a potrebujem potvrdenie o 6 mes .praxi,toto potvrdenie mi moze vydat osoba ktora ma zivnost a svoj salon a ja som nemusela byt v pracovnom pomere u nej pocas tej praxi? alebo staci len to potvrdenie? Dakujem
blavaciko
15.02.11,22:12
zivn. urad si to zvykne overovat na socialnej poistovni vraj.
akina
16.02.11,16:51
Dobry ,chcem sa opytat ze manikura a nechtovy dizajn patri do remes. zivnosti a potrebujem potvrdenie o 6 mes .praxi,toto potvrdenie mi moze vydat osoba ktora ma zivnost a svoj salon a ja som nemusela byt v pracovnom pomere u nej pocas tej praxi? alebo staci len to potvrdenie? Dakujem
Prax musí byť buď prostredníctvom pracovnej zmluvy alebo dohody o vykonaní práce. Úrad si to preveruje aj cez sociálnu poisťovňu, aj keď nie v každom prípade.